Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

floriusz1, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Blachy są na prawdę trwałe i nie bierze ich rdza.
Seicento jest tandetne jak każdy fiat. Kontrola jakości i dobre surowce to dla fiata odległa kraina. Myślałem że samochód który ma 53 tyś. jest jak nowy a tu usterki jak po 200 tyś. Jedyną zaletą są ocynkowane blachy.
Silnik bardzo żwawy jednak cieknie gdzie tylko można. Poza tym nie ma z nim problemu.
Bardzo często mam problem z wrzuceniem jedynki i wstecznego. Nic nie dała zmiana oleju. Poza tym skrzynia ciągle cieknie. Na początku przyczyną były uszczelniacze. Po ich wymianie oraz gum cieknie z tych drugich. Musiałem rozbierać ponownie i użyć silikonu. Tarcza sprzęgła jest już luźna i dzwoni a do tego ma chyba połamane sprężynki bo szarpie.
Zawieszenie bardzo głośne, jest awaryjne i nie ma mowy o jakimkolwiek komforcie.Przy zawracaniu słychać buczenie i nie wiadomo skąd. Wymieniałem już końcówki drążków.
Widoczność byłaby dobra gdyby nie mikroskopijne lusterka.
Wszystko jest w zasięgu ręki.
W zimę trzeba długo czekać aż zacznie wiać ciepłe powietrze. Dojeżdżając do pracy 5 km silnik nie zdąży się nagrzać.
Dla kierowcy i pasażera jest wystarczająco miejsca. O tylnej kanapie można zapomnieć że służy do przewozu osób.
Tak jakby go nie było. Szum i stukot.
Jak na taki mały samochód i silnik to pali dużo. Średnio wychodzi 6,6 l/100 w cyklu mieszanym. Tyle to pali Honda Civic kombi 1.4 90 KM.
Za taką cenę lepiej kupić starszą ale stokroć lepszą Hondę.
Cieknie woda pod wykładzinę na podłogę pod nogami kierowcy. Przy pewnych obrotach czuć wibracje na całej budzie. Żadnej z tych usterek nie zdołałem wyeliminować. Cieknący silnik i skrzynia. Przy zawracaniu coś buczy. Tracza sprzęgła nadaje się do wymiany.
Zawsze odpala i jedzie. Nigdy mi nie odmówił posłuszeństwa.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,6