Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Krzysztof, 14 lat temu
Rok produkcji 2000
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Po prostu brzytwa, a to jeszcze na starych częściach, a na nowych to prawie że w miejscu staje dęba.
Tanie auto! Bardzo tanie naprawy! Trwałe, nigdy Mnie nie zawiódł, zawsze dowiózł do celu. Łatwość naprawy! Jeśli umiesz przykręcić przewód, odkręcić śrubę to to auto naprawisz sam!
1.1 naprawdę nieźle ciągnie.
Czasem nie do końca precyzyjna.
Wytrzymały na nasze piękne drogi.
Jak się zmieści rower i jest trochę więcej miejsca, to i Sejem zaparkujesz.
Całkiem sporo miejsca dla 2 osób z przodu.
Dmuchawa na maxa i szybko odparowane, odszronione szyby.
Dla przodu sporo miejsca, a tył raczej dla mniejszych ludzi i dzieci.
Do 3 tysięcy jest nawet cicho, idealnie na miasto. Później odzywa się potwór i ma się ochotę przycisnąć! A silnik 1.1 daje całkiem nieźle.
Auto jest super tanie w naprawach! Amortyzator na tył 33 zł. szt. sprężyny D&D 33 zł. za sztukę chłodnica Valeo 96 zł. bak paliwa 99 zł. kable WN Sentech 30 zł. linka ręcznego 32 zł. (oryginalna wytrzymała 10 lat!) szczęki hamulcowe na tył 29 zł. tarcze na przód Brembo 109 zł. komplet! Klocki na przód Ferodo Premier 56 zł. komplet! Silentblocki 4 tuleje oryginalne 48 zł.
Super! Auto tanie w utrzymaniu! Części śmiesznie tanie! Na gazie jeżdżę za grosze!
Przez rok, żadnych pierdół, choć auto ma już 10 lat.
Większość części wymieniłem, bo chciałem, niż trzeba było! Wymieniłem z tyłu amortyzatory (66 zł. za komplet!) i sprężyny (również 66 zł. za komplet) ale bardziej dla tego że chciałem (poczucie bezpieczeństwa) niż że trzeba było. Chłodnica lekko się pociła, wymieniłem (Valeo 96 zł.), bak przeciekał na łączeniu (99 zł.). Nowa linka 32 zł. (stara wytrzymała 10 lat!) szczęki hamulcowe na tył 29 zł. tarcze na przód Brembo 109 zł. komplet! Klocki na przód Ferodo Premier 56 zł. komplet! No i standard we Fiacie Silentblocki, komplet 4 tulei 48 zł.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,6