Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

vroooom, 15 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik- chodzi jak zegarek, szybko wchodzi na obroty. 54 KM w autku które waży 735 kg naprawdę radzi sobie dobrze
Układ hamulcowy : Hamulec ręczny- radzę go używać, bo inaczej skubaniec się zapieka
Świetny wybór na pierwsze auto dla początkującego kierowcy. Zadowalająca dynamika (jeżeli jeździmy w pojedynkę)- trzeba tylko poznać możliwości autka i sporo mieszać biegami, spalanie w normie, bezawaryjny.
Dzięki czterem cylindrom jest w miarę cicho, miałem okazję jeździć niejednym trzycylindrowcem- hałasują jak kosiarki do trawy :) Jeżeli chodzi o elastyczność- mały moment obrotowy wymusza częste wachlowanie biegami. Ale jak już zredukujemy do czwórki, czy trójki, to autko wyrywa do przodu aż miło
Szału nie ma, biegi wchodzą dość opornie, ale w końću czego się tu spodziewać?
Zawieszenie jest dość sztywne, samochód w zakrętach nie kładzie się na bok, jeżeli chodzi o tłumienie nierówności to jest już o wiele gorzej...Ale mi to nie przeszkadza :)
Małe autko, doskonała widoczność we wszystkich kierunkach
W sumie nie ma się do czego przyczepić- no, może sterowanie szybami powinno być w drzwiach a nie na konsoli centralnej
Tutaj duuuży plus- naprawdę szybko się nagrzewa
Tragicznie nie jest, ale jest źle. Mam 186 cm wzrostu i niestety na dłuższych (powyżej 200 km) trasach brakuje tych kilkunastu cm więcej na nogi. Dla dwóch osób samochód wystarczy, dla trzech i więcej- tylko na krótkie przejazdy. Aczkolwiek zdarzyło mi się nim przewozić 4 osoby z bagażami.
Przy normalnej jeździe jest ok, jeżeli zredukujemy i \"damy ognia\" robi się trochę głośno :)
Spala mało paliwa, ale wynika to z tego że 90% przebiegu zrobiłem w trasie. W mieście potrafi spalić 8 litrów.
Nie mam uwag- z \"pierdół\" jeszcze nic się nie zepsuło
Naprawdę nie mogę narzekać- po 149000 km jedyna usterka która unieruchomiła samochód to sprzęgło (docisk) - ale na to byłem przygotowany, bo czułem już kilka dni wcześniej że biegi (wsteczny) wchodzą nie tak jak trzeba. Oprócz tego padł akumulator (ale to normalna rzecz po 4-5 latach).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,4