Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

grzegorz, 16 lat temu
Rok produkcji 2003
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i świetnie sobie radzący z tym autem. Bezawaryjność.
Karoseria : bardzo miękka - poddaje się nawet drobnym uderzeniom.
Ogólnie samochód niewygodny ale wydajny i bezawaryjny. Polecam.
świetny silniczek, zrywny, piszą że w 14,5 do setki - mylą się :) na trasie spaliłem trochę ponad 5 litrów na 100 km przy jeździe 90km/h na V biegu. po mieście potrafi do 8 l spalić ale nigdy mi więcej nie spalił a nogę mam ciężką.
Pierwszy bieg wchodzi ciężko ale reszta bardzo przyzwoicie.
Czuje się wyraźnie każdą dziurkę na drodze. Ogólnie to jest dość wytrzymałe ale jak z tyłu usiądą dwie dorosłe osoby to autko prawie szura tyłkiem po drodze a to przecież autko 5-cio osobowe.
Kierowca tego samochodu widzi prawie wszystko. Małe lusterka boczne z martwą strefą. Lusterko wsteczne dobre ale nisko schodzący dach z tyłu uniemożliwia zobaczenie samochodu jadącego za nami z górki. Słabe światła też nie polepszają widzenia. Poza tym to ok. Po mieście jak znalazł.
Autko na mnie ciasne ale ja to duży jestem. Z tyłu malutko miejsca ale samochodzik jest mały więc żadnych cudów nie można oczekiwać. Bagażnik bardzo mały - taki na małe zakupy - nie próbujcie do niego ładować wózka dziecięcego. Mało schowków i żle umieszczone. W drzwiach - dobry pomysł, przed siedzeniem pasażera - zły - obija się o kolana. Po złożeniu tylnej kanapy (nie dzielonej) robi się jednak mini ciężarówka.
Tutaj całkiem nieźle, można w ciągu paru minut zagrzać, wentylację można dość dobrze poustawiać.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca jest wystarczająca, trochę za wąsko ale to małe auto. Tył jest mały ale to auto jest praktycznie dwuosobowe.
kiepsko, lepiej niż w maluchu ale gorzej niż w każdym innym aucie. powyżej 140 (tak, da się jechać szybciej :) ) jest już tak głośno od silnika i z zewnątrz że rozmowa to praktycznie przekrzykiwanie silnika i podmuchów powietrza.
Autko pali średnio - spala więcej niż typowy silnik 1.1 ale również daje więcej niż silnik 1.1. Zależy jak się jeździ. Ja jeżdżę szybko i dynamicznie więc auto spalało po mieście maksymalnie do 8 litrów na 100. Na baku nigdy nie przejechałem mniej niż 450 km - do kontrolki od paliwa(czyli około 30 l) co średnio daje 6,66 l/100km. Jeżdżę głównie po mieście. Poza tym bardzo łatwo w niektórych ukraść paliwo - korek nie jest zamykany (mi ukradli 15 litrów więc kupiłem korek zamykany).
Jak na wygody, które oferuje samochód to cena jest trochę za duża. Ale jak się uda kupić używkę niezbyt wyeksploatowaną to polecam. Wszystko co może się popsuć to karoseria - czyli można ocenić od razu.
Auto jest na tyle toporne że nie ma się za bardzo co zepsuć. No i nic się nie psuje.
Autko jest praktycznie nie do zdarcia - wymieniłem w nim tylko akumulator jak miał 4 latka ale był oryginalny więc to nie dziwne oraz rurę wydechową bo przekorodowała. Na silnik nie mogę narzekać, żadnych usterek. Ogólnie trzeba uważać żeby nie wjechać w zaspę, bo blacha jak w konserwie ale poza tym to bardzo w porządku autko. Żadnych problemów. Naprawa jak już jest bardzo tania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

5,9