Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

pawel.knap@wp.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 2004
Fiat Seicento Hatchback 3d 1.1 55KM 40kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Zaskoczyła mnie wygoda. Mam 190 cm wzrostu i nie stanowi to w tym autku żadnego problemu.
Lubię to autko. Mam je od nowości. Wsiadam, odpalam i jadę. Idealny dla dwóch osób plus bagaże. Dobry na zakupy. Brakuje mu "klasy", ale nie po to je kupowałem.
Silnik w miarę cichy, mało elastyczny. Moc odpowiednia dla tego autka.
Wkurza mnie strasznie. Często trzeba zmieniać biegi. Przy wrzucaniu wstecznego zawsze zazgrzyta.
Skacze na nierównościach. Twarde i tłucze. Przy większych prędkościach trzeba uważać bo na zakrętach dostaje przechyłów.
Bez zarzutu. I z przodu i do tyłu.
Przyciski i przełączniki na swoim miejscu. Fotele wąskie, ale da się wytrzymać bez problemu na nawet na długich trasach. Pedały trochę za blisko siebie.
Ogrzewanie działa dobrze. Wentylacja trochę zbyt głośna, ale skuteczna w zimie. W lecie mało wydajna trzeba otwierac szyby bo się nie da wytrzymać.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca jest dość. Z tyłu z tego co wiem dla osób do 180 cm da się wytrzymać.
Do 120 km/h jest w miarę cichy. Jak się otworzy szyby to łeb chce urwać i nic nie słychać.
Na trasie pali naprawdę mało. Spokojnie mieszczę się w 4,5 l. W mieście spali 6l, a w zimie nawet 7l.
Mógłby byc tańszy. Myślę że maksymalnie 20 tys. zł
Na razie oprócz trzykrotnej "gumy" i wymiany ślimaka obrotów, który rozwalił mi zwierz przebiegający przez drogę nie było problemów
Nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]