Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Aglon, 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Doskonały samochód dla kogoś kto potrzebuje przemieścić się z domu do pracy i robiącego do 2 tys. km miesięcznie. W takim wydaniu zużycie samochodu nie jest wielkie, a i w trasie zachowuje się świetnie.
Silnik bez zarzutu, jedyne co przeszkadza to głośna praca popychaczy ale każdy mechanik mówi, że jeszcze spokojnie można na nich jeździć.
Czasami są problemy ze wstecznym, poza tym pracuje sprawnie chociaż nie jest to wysoka klasa.
świetnie manewruje się nim w mieście, dobrze trzyma się drogi nawet w szybkich zakrętach. Sprawia wrażenie stabilności.
małe lusterka boczne, mała szyba przednia, ale jak dla mnie (194 cm wzrostu), naprawdę bez większych problemów, tylko żeby ten dach był wyżej :)
grzeje dobrze ale czasami potrafi grzać nawet w lato, dlatego oceniam go jako przeciętny.
J.w. dla człowieka mojego wzrostu zaskakująco dużo miejsca !!! w zasadzie autko nie nadaje się wtedy na pasażera bezpośrednio za mną ale już w 3 osoby da się przejechać, rekord to 5 dorosłych facetów i też dał radę. Seicento bez kanapy tylnej ma chyba większy sens.
szum dochodzący nie jest zbytnio męczący.
spalanie po mieście ok. 6l/ 100 km spalanie w trasie: 5,4l / 100km ostatnio na trasie gdańskiej ok.5,2l / 100 km Przy prędkości do 100 km/h, bez tylnej kanapy oraz 2 osoby.
bez większych problemów, choć są pewne niedociągnięcia konstrukcyjne
Wszystkie standardowe problemy mój sejak ma już za sobą, także nie jestem zaskoczony i w sumie zadowolony ceną napraw i części (oryginalnych!!)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

5,8