Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Paweł Buczyński (pawbucz@wp.pl), 17 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca z przodu, mając 190 cm jeżdżę bardzo komfortowo.
Inne : Głośna linka od prędkościomierza, przy dużych prędkościach hałasuje jak stadko świerszczy.
Karoseria : Psujna tylka wycieraczka - zaciera się sztyc, na której siedzi. O mało co nie spaliłem silniczna elektrycznego...
Bardzo przyzwoite autko dla dwóch osób, w tej kategorii nic lepszego za takie pieniądze nie kupimy. Jednak jeśli mamy dziecko w wieku nie-fotelikowym, radzę nie kupować lub zmienić na większe :-)
Jak na silnik tej mocy i pojemności jest całkiem nieźle. Obcinam jedną gwiazdkę za mulastość na V biegu. Ale do czwórki - całkiem sprawny i elastyczny, przynajmniej dla mnie, o którym nawet żona mówi, że jeździ za spokojnie :-)
Poza denerwującym wstecznym, wskakującym często dopiero za drugim-trzecim razem i po "pompowaniu" sprzęgłem, nie mam większych zastrzeżeń.
Zaskakująco mocny. Choć zwykle na małych prędkościach, to wyczyniam różne cuda w terenie (z powodów zawodowych sporo jeżdżę poza szosami), i nawet nie piśnie.
Widać wszystko w każdą stronę, Ideał.
Autko sprawne, wszędzie wjedzie.
Ogrzewanie ujdzie, ale wentylacja kabiny do kitu. Dmuchawa głośna jak traktor, mało wydajna i "bierze" ciepłe powietrze. Pozostaje otwieranie okien w lecie.
Mae auto - mało punktów. Z przodu pełen luksus dla 2 osób, z tyłu chińska tortura dla biedaka/biedaków, którego/których tam wpakujemy.
Silnik słychać, ale nie jest to specjalnie drażniące. Poza tym, potrafią stukać różne plastiki. To i owo można by dopracować, ale czy wtedy ten samochód byłby taki tani? Bo mimo wszystko, stosunek ceny do jakości jest bardzo dobry i lepszy niż u konkurencji.
Mało pali (mój 4,7-5,0 na trasie i najwyżej 7,5 w najgorszych warunkach na mieście). Tanie części, bardzo tani serwis.
Rewelacja - porównywalne modele innych marek kosztują znacznie drożej.
Jeszcze ani razu nie spłatał mi psikusa, oby tak dalej.
Dobrze znosi polskie drogi. Może za często "lecą" elementy ukladu hamulcowego, ale to raczej kwestia wymiany na odpowiednio dobre i w związku z tym droższe części.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,1