Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

brart, 17 lat temu
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Tanie auto. Nie polecam nikomu co chciałby tym jechać dalej niż 200/300 km. Ale do miasta niezastąpiony. Bezawaryjny (jak na swoją cenę, wiem co mówię miałem kilkanaście samochodów, obecnie mam też prawie nową toyotę, i kilka seicent) niewymagający specjalnej troski. O zawieszeniu nie piszę bo w tym kraju to w ogóle się nie powinno brać trwałości pod uwagę.
mam 3 seicenta, 900, 1100spi i 1100 mpi. najgorszy jest 1100 z 1999 roku z spi. Ale nie można powiedzieć że jest zły jak na auto miejskie. pozostałe bez zarzutu.
nie wiem jeżdżę wieloma samochodami, rocznie przejeżdżam ok 80tyś km i nie widzę znaczących różnic pomiędzy pracą skrzyni biegów
najgorzej 900 z 1998 roku, fatalnie "huśta" nie wiem może nie ma sabilizatora ?? późniejsze roczniki nienajgorzej. Oczywiście to nigdy nie będzie BMW :)
średnio, jedynie lusterka są śmiesznie małe
lepiej niż maluch, cinquecento, trabant, noi chyba gorzej niż cokolwiek poza tym. (matizem nie jeździłem) ale najgorzej nie jest
ogrzewanie nieźle, dopuki, doputy się nie zepsuje termostat. a wentylacja ? no jak okno się otworzy to dmucha
małe auto/mało miejsca
mam vany, no to się tłuką
Dobrze, nprawdę dobrze pod każdym względem. To najważniejszy atut tego samochodziku. Zużycie paliwa to ok 6 - 7 litrów benzyny i niecałe 10 l. gazu lpg/100km. poza tym klocki hamulcowe-30 do 50 zł; tarcze hamulcowe-50-70zł; amortyzator-100zł. Kazdy to potrafii naprawić więc ceny nawet w autoryzowanych sarwisach są niskie
Chyba uczciwy, jak się dobrze kupi. (ostatnio kupiłem 2002 rok ze 131tyś przebiegu za 7000/brutto)
właśnie to jest najgorsze, tylna wycieraczka, pasek klinowy, termostat, listwy przy szybie w drzwiach, naszczęście nic drogiego
nic. 3 seicenta i nic. żadnego brania oleju, czy innych poważnych usterek

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]