Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

rzoper, 18 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
calkiem dobre autko,zwlaszcza do jazdy po miescie,kilka detali mnie denerwuje, ale wystawiam 4rke za caloksztalt
Gdy sie jedzie samemu- nie jest zle ale juz w 3 osoby i wiecej czuje sie brak mocy... na niskich obrotach zwlaszcza :) ale przy 3/4 biegu mozna podpilowac przy wyprzedzaniu (pomaga przy tak malej mocy)
fajna skrzynia,dosc dobre ulozenie 3 i 4 biegu przydaje sie do wyprzedzania,5 bieg moglby byc dluzszy,od 120km/h juz juz ma dosc wysokie obroty, czasem ciezko wskakuje wsteczny
male auto wiec dosc sztywne zawieszenie, ale zaskoczyla mnie wytzymalosc, po tej zimie bylem przekonany ze od jazdy po tych kraterach cos bedzie do wymiany,skonczylo sie na prostowaniu felgi mlotkiem ;)
jedyny minus -male lusterka boczne
wszystko pod ręką,poza popielniczka
bardzo szybko sie nagrzewa, na wyzszych biegach nadmuch dosc glosny(no ale moze mi cos wpadlo tylko:P)
mam 192cm wzorstu...a w fotelu kierowcy jest mi wygodnie :) ale za to za mna to tylko dziecko sie zmiesci no ale czego mozna wymagac po takim malenstwie
silnik pracuje cichutko
tanie w utrzymaniu
mysle ze moglby byc troche tanszy
1) hamulce lubia piszczec, u mnie grzaly sie kola-czasem trzeba czysic zaciski, prowadnice klockow 2)sprezynki mi rdzewieja w klamkach... wkurzajace trzeba dzialac bo jak klamka zostanie podniesiona to sie moga drzwi otworzyc hehe 3)psuje sie silnik tylnej wycieraczki- nawet nie wymienialem bo to typowe dla tego modelu 4)regulacja swiatel(w starszych modelach byla hydrauliczna-tez sie lubi zepsuc)podobno jak zastapili ja elektryczna to juz bylo lepiej
81000 km. i jak narazie nic powaznego mi sie nie przytrafilo

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]