Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

K., 18 lat temu
Rok produkcji 2001
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Mało to auto kosztuje, ale mało też daje od siebie. Komfort nie istnieje, przyspieszenie również.
Mała pojemność, mała moc, małe zużycie paliwa, kiepska kultura pracy, słaba elastyczność.
Długie i nieprecyzyjne drogi prowadzenia drążka. Nie da się szybko zmienić biegu. No, ale tragicznie też nie jest.
Przód wyjeżdża z zakrętów, aż strach. Nadwozie mocno przechyla się na zakrętach. Stosunkowo dobre tłumienie nierówności.
Widoczność we wszystkich kierunkach doskonała, ale zdecydowanie zbyt małe lusterka boczne. Trzeba uważać.
Pedały za blisko siebie - już kilka razy zdażyło mi się zaczepić o hamulec przy wciskaniu sprzęgła. Brak miejsca na lewą nogę kierowcy; źle wyprofilowana półka po stronie pasażera i dlatego mało jest miejsca na kolana. Radio zbyt nisko. Brak wspomaganiakierownicy jest fatalne - pomimo wąskich opon ciężko się kręci.
Klimatyzacji brak - ale to akurat w tej klasie nie dziwi. Denerwujące jest to, że ogrzewanie nie utrzymuje w miarę stałej temperatury - ciągle trzeba regulować, bo albo jest za gorąco, albo za zimno.
Jak na takie małe coś to miejsca jest dużo.
Zbyt cicho nie jest, ale 100km.h można jechać.
Auto niewątpliwie tanie w utrzymaniu i zakupie. Zużycie w trasie ok 4,5l/100km przy niezbyt ekonomicznym sposobie jazdy.
Cena rekompensuje niedoskonałości tego auta, ale to samochód raczej na miasto.
Bębny hamulcowe korodują, słaby hamulec ręczny, do wymiany przewody WN, uszkodzony hydrauliczny mechanizm regulacji świateł.
Jak dotąd brak poważnych usterek. Dałem ocenę 5, mimo iż wiem, że czeka mnie zawieszenie z tyłu ( jak w każdym fiacie).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

2,9