Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Sebek, 19 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Być może to "doskonale" jest o jedną ocenę za dużo, ale zbyt wiele się naczytałem opini osłów, którzy wsiedli z mercedesa rocznika 2004 do seicento. Chciałem w ten sposób podwyżyć nieco ocenę, którą zaniżyli owi wygodnisie. Panowie - to nie ta klasa samochodów, nie z nimi tutaj porównywać, małe dwu, trzy osobowe autko, do jazdy po mieście. To moje pierwsze autko - naprawdę nie żałuję i szczerze polecam!
Mimo, iż nie sportowy to naprawdę przyjemny odgłos silnika (oczywiście - kwestia gustu). Silnik mocny i stosunkowo dynamiczny mimo, iż najsłabszy w seicentach.
Jak to w tych tańszych fiatach - zawsze coś się przytnie zatnie, ale ogólnie przy jeździe, gdzie szybka zmiana biegów jest potrzebna (jak się śpieszy ;-) ) to autko nie ma z nią problemów. Podczas jazdy stylem emeryta to się zdaża.
Nieco twardy, ale na pewno lepszy niż w maluchach ;-)
Tylnia szyba nieco mała, ale chyba większej się już nie dało zamontować. No i lusterka - ale pomyślmy jakby to wyglądało. Ogólnie - trzeba się nauczyć przez nie patrzeć i będzie ok. Nie zwracajcie uwagi na pierwsze wrażenie, że w nich `nic` nie widać :-)
Pozycja `turbo` (najmocniejszy nadmuch) jest okropnie głośna - dwie pierwsze znośne i w porównaniu z Fiatem Uno są dużo lepsze. Dodatkowo lekkie uchylenie szyb pomaga w opanowaniu upału i małe autko szybciej się przewietrzy. A co do ogrzewania, nie testowałem - aczkolwiek w takim małym aucie, nie powinno być źle.
Przód - magia, nie wyobrażam sobie innego kokpitu. Jest naprawde w wygodnie z przodu. Tył - wiadomo auto małe, aczkolwiek jakieś nieduże osoby się zmieszczą i będą miały wygodnie.
Jak na swoją klasę - pozytywnie.
Nie oceniam zużycia paliwa, bo nie liczę - aczkolwiek z opini ludzi o podobnych rocznikach jest naprawdę lepiej. Od strony części i napraw - autko tanie w utrzymaniu. Za tą cenę mogłem kupić jakiegoś japończaka albo niemca ~ ´92. Owszem - ale jak się coś zrypie... to kup pan części zapłać za robociznę. Takie coś jest dobre dla osoby, która się zna na mechanice i wie, że sama sobie zrobi wszystko, inwestujac tylko w czesci (ktore i tak by byly droższe). Dlatego wybrałem auto składane w polsce, z częściami stosunkowo tanimi i łatwo dostępnymi.
J/w - raczej nic innego w tej cenie bym nie kupił.
Phi, postawiłem po zakupie w komisie - olej, filtry, klocki, bębny, lekkie poprawki lakiernicze na klapie (pod zamkiem - zmora seicento :( ). Zatankowałem i pojechałem :)
Z mojej i innych znajomych opini - super.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,1