Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

Peter, 19 lat temu
Rok produkcji 1999
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Autko typowo miejskie. Jeździ się nim naprawdę dobrze. Polecam wszystkim, którzy większość czasu spędzają za kółkiem jeżdżąc po wąskich miejskich uliczkach.
Moje SEICENTO ma pod maską silnik 0.9 Osobiście jestem z niego bardzo zadowolony. Jeżeli jeździ się samemu można z bardzo przyjemnym efektem ruszyć ze świateł pozostawiając za sobą autka dopiero zaczynające start z lewego (szybkiego) pasa. Gdy jedzie już komplet pasażerów (dobrze zbudowanych he he) przydało by się troszeczkę więcej pod maską ale ogólnie naprawdę jest b. dobrze.
Biego wchodzą bardzo przyjemnie; niekiedy jednak trzeba troszeczkę "poszukać" wstecznego bo zbytnio nie chce wejść. Mimo wszystko jednak jestem z niej bardzo zadowolony.
Wiadomo, że SEICENTO to autko typowo miejskie o małej wadze. Na polskich drogach i tzw. "garbach" traci swoją i tak słabą stabilność. Dużym plusem jest jednak układ kierowniczy. Nie mam wspomagania ale muszę stwierdzić, że kierownica i tak chodzi bardzo lekko.
Przód rewelacja - widać maskę i to co przed nią :D Widoczność z tyłu - celująco. Cóż tutaj więcej powiedzieć autko ma przecież "ścięty" tył i dzięki temu można spokojnie cofać odwracając się przez lewe ramię - jak dla mnie duży plus i zaleta tego małego samochodziku.
Autkiem jeżdże nie wiele mimo wszystko nie mam się do czego przyczepić. Po dłuższej jeździe zaczyna tylko o sobie dawać znać linka od prędkościomierza - zaczyna rytmicznie "cykać" jak mechaniczny stoper. Po za tym patiki są przyzwoite. Ogólnie OK.
Bardzo ładnie. Nie mogę się przyczepić. Trzeba tylko uważać z ogrzewaniem tylniej szyby - lubią się przepalać styki przy dość "mocnym" eksploatowaniu a wtedy przy zaparowaniu okienka za naszymi plecami jazda nie jest już taka przyjemna.
Przesiadłem się z maluszka więc jak dla mnie - PAŁAC :D A tak na poważnie - z przodu całkiem przyzwoicie. Z tyłu mogło by być troszeczkę więcej miejsca - z drugiej strony to przecież małe miejscie autko :)
Mogło by być trochę lepsze ale też nie jest tragicznie/
Jazda mieszana (najczęsciej krótkie dystany) wychodzi mi ok. 6.2 - 6.3 na 100km. Czy chyba nie najgorzej.
Jak na polskie zarobki każde auto jest drogie :P :D :) Mimo wszystko za naprawdę przystępną cenę można kupić zadbany używany model. Nówki mogły by być delikatnie tańsze :)
Nie mogę się przyczepić :)
Jak na razie delikatnie się zacina "wracanie" pasa po odpięciu oraz "cyka" linka od prędkościomierza. Po za tym OK.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

6,3