Ocena kierowcy - Fiat Seicento Hatchback 3d

majkks, 16 lat temu
Rok produkcji 2002
Fiat Seicento Hatchback 3d 0.9 39KM 29kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : całkiem niezłe przyśpieszenie.
Zawieszenie : do wymiany po 70000
Karoseria : tylnia wycieraczka sie zaciera, naprawia WD40:)
Ogólnie poclem, zwłaszcza jako pierwsze autko. Małe zwinne, doskonałe na auto miejskie.
Przy obciążeniu 1 osobą (kierowcą:), oraz dobrej benzynie, nawet dynamiczny, zwłaszcza na wysokich obrotach. Najgorzej na mrozie dużo potrzebą na rozgrzanie silnika - wtedy mułek... Na trasiepo chwili idzie go rozbujać 120-140km/h Lecz te 140 to śmierć w oczach:D... Ale za to zawstydza nie jedno super autko rodem zza niemieckiej granicy.
Czesm się blokuje przy wrzucaniu "1" ka. Wystarczy wysprzęglić.Ale idzie się przyzwyczaić.
Każda dziurka jest odczuwalna, koleiny, torowisko tramwajowe... Ale za to przy jeździe drogrami przełajowymi (polnymi) robi to lepsze wrażenie jak sztywne niemieckie...
Tutaj chyba mało co można by zarzucac:)
Chłodzenia umówmy sie, że nie ma, za to nagrzewnica ok, chyba, że na dworze poniżej -15'C i szybkiej jeździe, to przestaje nadążać z grzaniem
Jak na te klase auta miejsca jest sporo:)
Nie tak źle, no chyba, że jedzie się wspomnianie >120km/h;p
Przy ekonomicznej jeździe bez zrywów miasto 7,5-8l/100km trasa nie wiem bo zawsze jadę szybciej niż 90km/h. Przy żywej jeździe to miasto nawet 9l/100km, a trasa przy predkości 120km/h wychodzi mi na ogół równe 6l/100km.
Za nie wielkie pieniążki można nabyć kilkuletnie autko. Uważam, że to trafny wybór.
Ogólnie ok, przy 70000km musiałem wymieniać zawieszenie, tylni tłumik. Ręczny - zerwana linka, i dziwne zatarty wentylator chłodnicy. I miałem dziwnny dzwoniący probłem z klockami hamulcowymi powyżej 80km/h zaczynały piszczeć, były nowe, ale po wymienie problem znikł. Te co piszczały zakładał ASO fiata;), poprzedniemu właścicielowi. Tak to tylko tankować i jechać.
Okólnie ok, ale zawsze mnie prześladowała myśl, że może się cos przydażyć w trasie...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 39KM 29kW [l/100km]

7,6