Ocena kierowcy - Fiat Punto II Van

P.S. z nad morza, 21 lat temu
Silnik 1.9 JTD 85KM 63kW
Rok produkcji 2000
Fiat Punto II Van 1.9 JTD 85KM 63kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Jeżdżę w miarę nowoczesnym i atrakcyjnym wizualnie samochodem wyposażonym w przestarzały technologicznie silnik. Jestem entuzjastą silników wysokoprężnych ale nie stać mnie było na dopłacenie 10tys. zł. za silnik typu JTD tym bardziej, że nie miało to żadnego uzasadnienia w aspekcie ekonomicznym.
mała elastyczność na niskich obrotach, zbyt głośny, wyprzedzanie w trasie do 140km/godz. naprawdę niezłe - zaprzeczenie obiegowych opinii o "mułowatości" diesli starego typu
źle zestopniowana - zbyt długie przełożenia ;beznadziejnie wchodzi "trójka"
twarde zawieszenie ze względu na dość ciężki silnik co pozwala na szybsze pokonywanie zakrętów ale odbija się na gorszym komforcie ze względu na stan naszych dróg
do tyłu - beznadziejna
we wnętrzu wszystko jest OK
wentylator zbyt głośny
jak na tą wielkość sam. bardzo dobrze, to jest 3d więc dostanie się do tyłu dla osób słabo wygimnastykowanych może stanowić problem - (przy zakupie z góry wiedziałem, że będzie nim jeżdzić tylko kierowca
producent chyba nie przykładał do tego zagadnienia żadnej wagi
w mieście ok.7,0;w trasie w zależności od ciężaru nogi - 4,5 do 6,5 l/100km ; dokonywanie napraw w ASO to samobójstwo - ceny księżycowe i za części i za robociznę ; pozostaje zaopatrywanie się w internetowych hurtowniach i zlecanie solidnemu rzemieślnikowi
na przyzwoitym poziomie
czterokrotnie na przestrzeni 2,5 roku wymieniałem żarówki w przednich reflektorach. instalacja jest źle zaprojektowana i to nie tylko ze względu na brak odporności na obciążenia ale wyjątkowe utrudnienia dla użytkownika przy wymianie żarówki np. w prawym reflektorze
poważniejsze usterki nie wystąpiły
Fiat Punto II Van