Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

andy e-mail: andyman@polbox.com, 23 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Punto I Hatchback 1.6 88KM 65kW 1994-1997 - Oceń swoje auto
Calkiem mile autko, raczej brak wiekszych uwag.
nierowna jakby praca silnika - moze dlatego ze wloskie, chociaz niedawno podobnie pracowal jakis Seat Toledo, a w takim silnik jest niemiecki. Dosyc elastyczny silnik, glosny chociaz zagluszany ostatnio przez wydech Ultera. Vmax jaka udalo mi sie osiagnac to rowne 180km/h, wiecej sie boje.
przy zimny silniku i zima gorzej wchodza 1 i 2 bieg, ale czasami.
Twarde zawieszenie, zawsze cos puka w tylnym zawieszeniu chociaz wszystko jest sprawne, jakies odglosy, trzesie na nierownosciach, ale dobre trzymanie na zakretach.
nie mam zastrzezen - moze brak porownania z innymi autami.
wszystko jest na swoim miejscu, nawet włącznik szyb elektrycznych jest pod ręką!
podoba mi sie szybkie nagrzewanie wnetrza zima - no coz - te wysokoobrotowe silniki Fiata...
Z przodu duzo miejsca, z tylu troche za malo dla wysokich osob z dlugimi nogami.
Za bardzo slychac jakies odglosy dochodzace od silnika, bardziej niz z zewnatrz. Przy 120km/h jest dosyc glosno.
Jak na klase silnika 90-konnego spalanie na trasie ok 7litrow, w miescie 9-10. Cos za cos. Trzeba niestety dolewac oleju -ok 0,3 l na 1000km. Podobno to w normie.
calkiem korzystny. Auto ma el.szyby, wspomaganie, immobiliser za ktore to w innych autach trzeba doplacac.
zarowki, skrzypienie fotela kierowcy. Nic wiecej.
W P90 niestety tez siadaja alternatory. Slaba trwalosc wydechu, problemy ze sprzęgłem, slabe zawieszenie...

Usterki Fiat Punto I

Fiat Punto I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu