Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

Bebok, 17 lat temu
Rok produkcji 1997
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Mniejsza awaryjność niż się spodziewałem i niskie koszty utrzymania
Inne : zacinające się zamki i to nie tylko u mnie
Dobre i bardzo ekonomiczne autko, mało awaryjne, psują się w większości tylko duperele. Jedynie silnik troszkę za słaby (1.2 16V byłby w sam raz), ale za to mało pali :D. Tylko wyposażenie w bazowej wersji S jest trochę nędzne
Chodzi równo i cicho. Gdy się jedzie samemu nie jest tak źle, ale gdy jest obciążony to straszny muł. Na jazdę po mieście wystarcza, ale poza to jest za słaby
Biegi wchodzą dość precyzyjnie, czasem problemy ze wstecznym. Dźwignia trochę za długa
Jest miękkie przez co nie czuć tak dziur, ale strasznie się buja na zakrętach. No i brak wspomagania jest trochę męczący na parkingach
Dobra widoczność we wszystkie strony
Wszystko jest dobrze poukładane i proste w obsłudze, ale plastiki w środku zbyt trzeszczą
Jak jest wilgotno albo zimą szyby zbyt bardzo parują, nawet przy włączonym ogrzewaniu i otwartym oknie para wolno schodzi
Jak na małe auto jest w nim sporo miejsca. Z tyłu troszkę brakuje na nogi. Fotele jednak zbyt słabo trzymają na zakrętach
Przy wysokich prędkościach słychać mocno szum wiatru i troszkę zbyt głośno słychać silnik.
To jest najmocniejszy punkt tego samochodu. Mało pali, są za niego niskie opłaty, części bardzo tanie i łatwo dostępne
Jakość nie jest najwyższa ale cena też
Psuje się dużo pierdół typu zamek bagażnika wlewu paliwa i drzwi pasażera (została tylko stacyjka i drzwi kierowcy...), lampka na suficie, autopilot czy tylna wycieraczka. Ostatnio odpadła mi korba do otwierania okna z tyłu
Żadnych poważnych awarii jak na razie nie miałem, poza tym, że siadł mi termostat, ale szybko został wymieniony i śmiga dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]

6,1