Ocena kierowcy - Fiat Punto I Hatchback

MegaW, 10 lat temu
Rok produkcji 1997
Fiat Punto I Hatchback 1.1 55KM 40kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Fajnie isię prowadził samochód
Zawieszenie : skorodowane progi i dziur w podwoziu
Zawieszenie : stuki w przednim kole
Niezły samochód dla osoby ,która chce samochód tani w utrzymaniu. Kupiłem swój egzemplarz za 1500 zł przez pół roku przejechałem 5000km i nic nie musiałem wymieniać a nawet gdybym musiał to części i tak koztują grosze i są łatwo dostępne. Niestety dynamika samochodu pozostawia wiele do życzenia.
Silnik wydaje się trwały choć ja tym samochodem za dużo nie pojeździłem , samochód ma tylko 53 km więc nie można się spodziewać że będzie demonem szybkości. Spalanie koło 6 litrów w cyklu mieszanym jest satysfakcjonujące , ale bez jakiegoś szału.
Przełożenia dobrze dobrane . Bieg wchodzą ciężko , lecz nie wiem czy to przypadkiem nie jest spowodowane zużyciem mojego egzemplarza .
Samochód stabilny(znacznie stabilniejszy od Uno) . Jazda przyjemna . Słyszałem że na naszych drogach szybko się zużywa (ja jeździłem za krótko żeby się wypowiadać)
Samochód nie ma jakiejś wady , z drugiej strony nic mnie pod tym względem nie urzekło więc daje dobrze.
W mojej wersji nie było za dużo regulacji fotela .Jeżeli chodzi o liczniki to czytelne , mnie irytował brak obrotomierza a nawet wskaźnika temperatury.
Wentylacja sprawna , choć widziałem samochody szybciej ogrzewające przednią szybę..
Miejsca z przodu starczy nawet dużym osobom (mam 193czm i 115kg) nigdy nie odczuwałem dyskomfortu prowadząc , ztyłu też chyba nie ma tragedii nikt się nie skarżył specjalnie
Jedyne wyciszenie u mnie to było radio , silnik sam w sobie nie jest głośny więc idzie wytrzymać
6 litrów na 100km i żadnych napraw a ceny części i znajomość tych silników rewelacja sam silnik w polsce oferowany od 1993 do 2011 dla skąpych w punto to silnik bezkolizyjny więc nie trzeba się wyrywać z wymianą rozrządu
Za tak małe pieniądze w tym roczniku trudno kupić coś innego . Są jedynie ople i fordy które gniją. W punto karoseria jest bardzo dobrze zabezpieczona przed korozją , niestety zdarza się , że schodzi klar a gnije tylko podwozie. Jest jeszcze seicento , cinquecento ale dużym ludziom nie polecam a uno to punto bije na głowę
Jak to w fiacie zawsze musi coś pukać ale ciężko mi się wypowiadać na temat usterkowości 5kkkm
Ciężko mi się wypowiadać na temat usterkowości 5kkkm

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.1 55KM 40kW [l/100km]