Ocena kierowcy - Fiat Fiorino IV Kombi

Rok produkcji 2010
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Fiorino IV Kombi 1.4 77KM 57kW od 2008 - Oceń swoje auto
Inne : niezawodność - bałem się że Fiat będzie się psuł
Bardzo dobry samochód, dużo miejsca w kabinie, wysoko się siedzi, duża paka a z zewnątrz mały i wąski łatwo zaparkować. Bardzo dobrze trzyma się drogi, nie psuje się a części eksploatacyjne tanie jak barszcz.
Niezawodny ale trochę słaby. Był zapocony i wymiana uszczelki i planowanie kosztowało 360 zł. Poza tym nigdy nie było tak, żeby nie zapalił
Skrzynia jak skrzynia. Dopiero przy 150 tys. wymieniłem wybierak za 185 zł. Nie jest tak precyzyjna w japońskich samochodach ale nie jest też zła.
Bardzo dobrze się prowadzi. samochód jest lekki i ma nisko środek ciężkości.
Nie rdzewieje. Jest mocny. Parę razy woziłem nim ładunek o masie ponad 1 t i dał radę. Do środka wchodzi paleta. Z wad - brakuje mi mocnych uchwytów w budzie i na drzwiach. Pokrywa pompy paliwa jest na podłodze i jak wózek wstawiał paletę to ją zerwał. Brakuje mi też uchwytu na drzwiach - tak żeby można je było przywiązać jak się wiezie coś dłuższego.
Duże okna i lusterka
wygodnie się siedzi - pozycja na goryla
bez uwag. Mam wersję bez klimy i czasem parują szyby ale to raczej normalne.
Dla kierowcy i pasażera jest dużo przestrzeni, wysoko nad głową, duża półka z przodu, duże kieszenie w drzwiach.
nie jest głośno
mało mali - 7- 8 L. Części tanie ale praktycznie nic się nie psuje.
Bardzo tani w utrzymaniu, prosty i niezawodny samochód.
Mam go 6 lat, kupiłem jak miał 60 tys., teraz ma 150 tys., wymieniłem wybierak skrzyni, rozrząd, pompę wody, przepustnicę, tarcze i klocki, uszczelkę pod głowicą i wydech bo przerdzewiał. To razem kosztowało ok. 3000 zł + robocizna. Myślę że to bardzo mało.
Najpoważniejsza usterka to przepustnica - awaria nieprzyjemna bo samochód nagle sam zaczął przyspieszać ale naprawa w aso i wymiana kosztowała ok. 1000 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 77KM 57kW [l/100km]

7,3