Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

paweltop, 18 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Samochód dobry do miasta albo na prowincję. W ogóle nie nadaje się na trasę. Nie polecam zakładania LPG. Mimo, ze jeździ się taniej to nerwów przez ten wynalazek też trzeba trochę stracić. Moim zdaniem lepsze niż Tico choć pewniej nieco bardziej awaryjne. Mimo, że CC jest nowocześniejszą konstrukcją drugi raz kupiłbym Poloneza Caro.
Silnik relatywnie cichy i o znośnej kulturze pracy. W końcu ma 4 cylindry. Niestety na LPG jest gorzej. Elastyczność dość znośna jak na tak małą moc i pojemność jednak osiągi są kiepskie. Szczególnie w trasie z pasażerami i bagażem, wyprzedzanie jest wówczas problematyczne a wzniesienia trzeba pokonywac z rozpędu. Jedynie samemu w mieście jakoś sobie radzi ..
Najgorsza rzecz w tym samochodzie. Fatalna praca synchronizatorów. Czasem ciężko wbić 1, 5 i wsteczny bieg. Małym plusem jest to, ze ma te 5 biegów.
Całkiem komfortowo zestrojone zawieszenie. W zakrętach niestety kiepskie. Mocno przechyla się nadwozie. Mimo braku wspomagania lekko pracująca kierownica. Hamulce co najwyzej przeciętne.
Nie narzekam. Może lusterka nieco za małe(zarówno wewnętrzene i zewnętrzne). Poza tym lusterka łatwo ulegają rozregulowaniu.
Pozycja za kierownicą poprawna.No może poza zbyt wysoko umieszczonym pedałem gazu.. w trasie boli śródstopie. Niestety rozmieszczenie przełączników jest nieszczęśliwe. Do wszystkiego trzeba się schylać ... do radia, do włączników .. Beznadziejnie umieszczone przyciski elektrycznego otwierania szyb. Fotele są wygodne na krótkie trasy.
Nie jest źle.
Z przodu całkiem całkiem, no może poza szerokością .. z tyłu juz gorzej ale w tak małym autku lepiej chyba sie nie dało. Miejsca nad głową nie brakuje.
Do 80 km/h jest dobre. Do 110 km/h znośne ..a powyżej i tak za często się nie jeździ, ale jest dosyć cicho. Na pewno ciszej niż w CC 700 czy np. Polonezie. Niestety plastiki i tylna półka potrafią hałasować.
Jestem zadowolony. Auto pali średnio 6,8 l/100km gazu LPG. Przy czym jest to raczej do prędkości 100km/h. W trasie spalił 6,2l LPG na 100 km.
Cena zawyzona o ok 1000 zł w przypadku każdego rocznika. Za swojego dałem ok 4000. Ciut za dużo. No ale CC zawsze trzymały cenę.
Za dużo włożyłem pieniędzy żeby dać wyzszą ocenę. Niestety wiele problemów wynika też z instalacji LPG .. to chyba ostatni mój samochód z gazem. Pojawia się już korozja.
w trasie póki co nie było specjalnych niespodzianek, poza tym, że łatwo go zagotować np. w górach. Wrażenie jest jednak nie najlepsze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,6