Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Asia, 18 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1997
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
Wg mnie doskonałe autko dla młodych ludzi. Nie pali duzo, części tanie no i przyspieszenie 900 w porównaniu z 700 zadowalające.
Silnik pracuje bardzo dobrze i za to trzeba 900 pochwalić, ale przy zakładaniu gazu trzeba zwrócić uwagę na to że odczuje się spadek mocy.
Skrzynia pracuje dobrze za wyjątkiem wstecznego - ale to chyba bolączka tych samochodów - czasami nie chce chodzi.
Bez zastrzeżeń
Przy małym auutku widoczność jest bardzo dobra. Wszystko widać i nie ma problemu z parkowaniem
Szkoda że nie ma zamkniętego schowka, minusem dla mnie jest to że światłami długimi nie można mrugac - pociągając przełącznikiem do siebie (tylko góra - dół załączając je tak jak migacze), kolejny minus to włącznik tylnej wycieraczki oddalony od kierownicy. Ale cóż przecież jest to małe autko.
Ogrzewanie działa bez zarzutów. Szybko się nagrzewa. Nie wiem jak latem bo mam je od września.
Przestrzeń dla kierowcy i pasażera jest wystarczająca, gorzej z tyłu choć dla dzieci pewnie miejsca jest wystarczająco.
Autko do 100 jest ciche. Potem robi się coraz głośniej. Ale cóż chcieć od auta którego max to 150 km/h
Paliwo: Na trasie ok. 5l/100 W mieście ok. 6,7a przy szybszej jeździe to nawet 7,5/100 Gaz W mieście ok 8l/100 a teraz w zimie to nawet 8,9 Na trasie koło 6l przy prędkości do 100km/h powyzej tej prędkości spalanie większe - 6,5l/100
Ja dałam we wrześniu za rocznik 97 Happy (listopad), przebieg 58 000km, szyby atermiczne, klapa otwierana od środka, blokada skrzyni biegów, alarm, bezwypadkowy, pelna dokumantacja, korek wlewu paliwa na kluczyk, opony po jednym sezonie + komplet nowych płynów i innych dupereli - 6200zł i teraz założyłam gaz, który na pewno mi się zwróci. Jeszcze rok temu to autko kosztowało ok. 9000zł więc wydaje mi się że teraz ta cena jest ok. Zastanawiałam się nad oplem corsą - przebieg ok. 130 000 - sprowadzona. Ale do corsy części są droższe no i autko by było starsze o 4 lata a instalacja gazowa do corsy kosztuje 2200zl
Uutko kupiłam we wrześniu od tego czasu nie musiałam nic wymienić. W październiku miałam przegląd i przeszło bez problemu. Wszystko ok
Do tej pory nic. Oby tak dalej!!!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,6