Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

tomek10, 19 lat temu
Silnik 0.9 i.e. S 39KM 29kW
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.9 i.e. S 39KM 29kW 1991-1998 - Oceń swoje auto
..... to delikatny samochodzik, trudno nim wyprzedzać,jednak na 4-ce przy 100 km/h dostaje kopa, autko wygodne jak dla mnie -wszędzie blisko. Mam problem z założeniem anteny CB, nie ma gdzie za bardzo .... cc dobry jest do małych wypraw. Trzeba sumiennie dbać i myśleć przed ´złym´ czasem, trudno zimą zagrzać silnik, sporo wtedy pali paliwa ok. 7-8l /100 km po mieście. Uchylne szyby z tyłu to jak na tą cenę komfort. Samochód ma cynkowane blachy i po 12 latach nie ma śladu rdzy
wewnątrz jest głośniej niż na zewnątrz, uszczelki pod deklem zaworów do bani, olej kapu-kap, Panom inżynierom nie udało się trafić we wzór, dokręciłem na siłę i zadziałało (mam nadzieję)
wymieniłem cały mechanizm, nie jest idealnie ale ´o niebo´ lepiej, kosztowało to 150 zł -warto było, nie musze celować w 3-kę :)
zawieszenie średnio twarde, daje się jeździć ale dziurki w jezdni czuć, żaby też. Gdy wsiądzie 4 osoby (o 5-ciu nie ma mowy) autko zaczyna płynąć lekko, wtedy staje się miękkie
małe lusterka i słupek szeroki, może zasłonić BMW :) jadące obok
ok 20 min potrzeba do pełnego komfortu, dmuchawa zakłóca radio CB jeśli jest na max´a ustawiona
z przodu w miarę (mam 187 cm i 100 kg) ale za mną nikt nie siądzie no chyba,że dziwczyna (na godz. 14.45) ;)
mogło być gorzej,jest nieźle, poza tym,że wenątrz głośniej niż na zewnątrz :(
nie mierze ale jest dobrze, przecież paliwo takie tanie :/ 1-szy i ostatni pomiar latem wskazał na ok. 4,5 l/100km teraz się boję pomiarów
To mój 1-szy samochód jestem ogólnie zadowolony, jak naucze się jeździć to sprzedam ..... śmieją się ze mnie zwolennicy poniemieckich ´cacek´ ale cóż .... powoli do przodu .... :)
drzwi są bardzo mocno zawieszone, przestawiłem altankę przy garażu (jakieś 30 cm) jadąc na wstecznym z otwartymi drzwiami, zamknęła się i tak jest do dziś .... oczywiście drzwi otwierają się jednak poszły do przodu jakieś 6 mm, za to wypadła mi zawleczka od blokady ´od pasażera´ ale bez niej lepiej, lżej
po 72000 km wymieniałem uszczelniacze skrzyni biegów, dekla zaworów, kable WN, świece, wszelkie smary i oleje, teraz czas na łańcuszek rozrządu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 i.e. S 39KM 29kW [l/100km]

6,3