Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Niki-23, 17 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Ja żałuje, że poszłam na łatwizne i kupiłam od sąsiada tego włoskiego gruchota, kosztował mnie wiele nerwów i pieniędzy. Może pomyslałabym, że poprostu trafił mi sie taki złom, ale niestety w gronie studenckim wiele osób pszemieszcza sie tym dziadostwem i wszyscy mówią to samo: "Fiat CC to złom".
Autko ponad rok temu, jeszcze zanim je nabyłam, miało wymieniany silnik, bo tamten nie nadawał sie juz do użytku. Ja z nowym silnikiem niemiałam rzadnych problemów.
Czeste problemy, głównie z krzyżakami i sprzęgłem. Normą w tych autach wedłóg naszego mechanika jest "slizgające się sprzęgło"
Przy większej prętkości czy silniejszych wiatrach autko "kiwa się" na wszystkie strony. czuć każda koleine. MASAKRA!!!
Jak dla mnie katastrofa. Kieszenie boczne mnie dobijają.
W zimie nagrzewa się wolno, około 10 min., a w lato w zadziwiająco szybkim tępie, wystarczą 3 min i do autka nie da się wejść.
Autko jest po prostu małe, ale takie tez miało być. Tył wyłącznie dla małych dzieci.
Silnik słychac niemal tak jakby znajdował się we wnetrzu kabiny kierowcy. Na dłuższe trasy nie do wytrzymania!!!
Jak na tak mały samochód, autko pali dużo. Części tanie i ogólno dostępne, ale niestety w aucie psuje się wszystko i ciągle.
No cóż jest to auto w cenie roweru, a więc niemozna od niego wymagać, niezawodności volkswagena i szybkości lamborghini. Jednak bardziej się opłaca dołożyc 2-3 tys i kupić cos lepszego. wystarczy poszukać jest na prawde spory wybór.
Psuje sie wszystko. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No było ich kilka, silnik, sprzęgło, bak (często gniją w tych samochodach) itp.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

6,6