Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Radek, 15 lat temu
Rok produkcji 1995
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : Naprawdę, nic mnie nie zaskoczyło w tym samochodziku.
Silnik : Mało zrywny, archaiczny, bardzo mała pojemność
Karoseria : Częste oznaki korozji najczęściej w okolicach progów
Zawieszenie : Częste pukanie, tarcie ze zobą elementów metalowo-gumowych, które trzeba często zmieniać.
Samochód idealny jako 2, a może nawet jako 3 w rodzinie. Mała cena tego samochodu znajdzie wielu nabywców( między innymi ja). Zastanowić się należy, czy nie warto dołożyć paru grosików i kupić CC z silnikiem 900 cm3, który jest o wiele bardziej zrywniejszy aniżeli 704cm3.
Silnik na początku uruchomienia nie pracuje regularnie, częstokroć sięzdarza iż gaśnie na zimnym silniku
Jedna z gorszyk bolączek tego samochodu. Opornie działająca skrzynia biegów. Problem z wrzuceniem trójki i biegu wstecznego.
Wiele nie mam do powiedzenia. Musiałem wymienić lewy przegub.
Największy plus tego samochodu. Widoczność jest dobra, nie ma problemów z zauważeniem innych samochodów podczas jazdy bądź ruszania ze skrzyżowania.
Trudno mi cokolwiek na ten temat napisać. Samochód jak na swoje rozmiary jest całkiem ergonomiczny. Brakuje regulowanych na wysokości krzeseł. Ogólnie na \"+\"
Wentylacja i ogrzewanie są w tym samochodzie zrobione przeciętnie. Należy ująć, iż w zimie długo sięczeka na rozmrożenie przedniej szyby. Wykonanie osprzętu, a raczej ich materiał, jest typowo poniżej przeciętnej. Słabe plastiki. Regulacja nawiewu jak w samochodach z lat siedcemdziesiątych.
Kierowca oraz pasażer na przednim siedzeniu mają sporo miejsca, gorzej, jeżli do tyłu wsiądąkolejni pasażerowie w ilości dwóch, lub nie daj boże trzech! W tyle nie mamy co liczyćjna jaką kolwiek przestrzeń. Ledwo się mieszczą dwie osoby, a co jeżeli wsiądzie trzecia? Samochód zdecydowanie dla dwóch- trzech osób jeżeli chodzi o \"wygodne\" i \"komfortowe\" podróżowanie.
Bolączka tego samochodu. Skrzypienie, turkot silnika, samochód w bardzo niewielkim stopniu jest wyciszony, ot taka puszka. Na niewiele zdają się własne inwencje twórcze idące ku celu wyciszenia wnętrza.
Najgorsza bolączka tego samochodu! Jak na silnik 704 cm3 pali tyle co dobry samochód, który wyszedł niedawno co z salonu! Zejśćze spalania poniżej 7,5 litra LPG to niezwykła rzadkość. Ceny napraw sązbliżone co do naprawy innych samochodów lepszej klasy, jednak części są troszeczkę tańsze. Należy jednak zwrócić uwagę, iż różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi częściami lepszych samochodów a CC jest niewielka. Przegub do CC kosztuje 70 zł, zaś do Forda Mondeo 89 zł.
Samochody w przeciętnym stanie można jużkupićza 1500 złotych, Pamiętajmy jednak, iż nie zawsze z cenąidzie jakość. Nędzne, archaiczne niekiedy wykonanie wnętrza, bardzo archaiczny silnik wpływająna jego niską cenę.
Przeciętnie. ELementy wnętrza z których wykonane jest CC jest słabej jakości, ale nie znaczy że tak tragiczne. Nie jest to luksusowe auto, i zdarzają się takie usterki jak połamane kratki wentylacji, bądź problemy z zamykaniem drzwi czy bagażnika.
MASAKRA! W ciągu 6 miesięcy korzystania z tego samochodu musiałem wymienić: - przegub -tłoki -pierścienie tłokowe -linka gazu - tarcze wraz z klockami hamulcowymi - bębny hamulcowe wraz z szczękami. Mam pechowe auto. W ciągu tych paru miesięcy na naprawy wydałem ponad 1200 złotych, i to napraw dokonywałem sam, a nie w warsztatach samochodowych. Więc jeżeli drogi przyszły użytkowniku jesteśzdecydowany na ten samochodzik, licz sięz częstymi naprawami. Części może nie sądrogie, ale za to stresów i nerwów w pieniążkach nie policzysz.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

7,6