Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

ad1981 , 16 lat temu
Rok produkcji 1996
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Inne : elektryczne szyby :) - wersja CC Suite, mało spalił na trasie , zaledwie 4,5l.
prezentuje sie bardzo pozytywnie jak na autko za małe pieniądze, ceny części i wymiany są śmiesznie małe, w porównaniu do innych samochodów tego segmentu, pewnie że jak kogoś stać na lepszy i nowszy model takiej klasy samochodu to nie ma o czym gadać.
w zimie chwilę trzeba zaczekać żeby się nagrzał, w moim jest polski gaźnik także zero probemu, założyłem jeszcze łapacz ciepłego powietrza wydatek około 20-30zł, i zero problemu przy ciężkich mrozach, POLECAM jak ktoś nie ma! Przestaje kichać, co sie dzieje nawet jak silnik wskazuje tem ok. 50oC w zimie.
drążek lata ale tak jest w CC., biegi wchodzą bez problemu, czasami zgrzytnie wsteczny.
twardy,zero komfortu jazdy na polskich drogach,na trasie nie jest tak źle, jest bardzo lekki, a więc tzreba uważać, szczególnie przy dużych prędkościach (130km/h), na razie przez rok korzystania wymieniona została tuleja i jedna piasta.
bardzo dobra, gorzej z prawym lusterkiem, ma one martwe pole, i przy zmianie pasa na prawy może być ciepło, warto więc szybko machnąć główką dla bezpieczeństwa
w środku nagrzewa się bardzo szybko, czasami parują szyby, ale w takim wypadku najszybszy sposób to ściereczki nasączone alko.
dla osób do 1,8 m. da sie wytrzymać, ja mam 175 cm wzrostu i jest jeszcze sporo miejsca, z tyłem jest gorzej, ciasno ale dwie nie wysokie osoby wejdą. Przód to pelen komfort dla dwóch osób.
praktycznie żadne, można porównać tylko z fiatem 126p, wypada znacznie lepiej, przy jeździe powyżej 90km/h zaczyna głośno pracować i opory powietrza też dają znać o sobie no ale to nie mercedes ;)
w mieście przy sporych korkach pali około 7,5 - 8 l, co wydaje się sporo, spokojna jazda w cyklu mieszanym to zużycie 6,8- 7,2 l, na trasie Łódź - Szczawnica spalił 4,5 l (100-110km/h)miłe zaskoczenie!
auto do jazdy po mieście, dla dwóch osób i zakupów z supermarketu wystarczy, trochę przeciętny komfort jazdy (polskie drogi :(, tak byłoby nie najgorzej), za taką cenę nie ma co narzekać
często przepalają się żarówki w przednich światłach
wysiadła pompa wody (do tego doszedł termostat), koszt około 250 zl z wymianą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]