Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

kadet, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Zimą pali bez najmniejszych problemów. Po prostu rewelacja.
Przez te 3 lata jak go miałem, może z 2 razy miałem tak, że chciałem go sprzedać :))) Ale jak już jeździł bez zarzutów to nie oddałbym go za żadne skarby :))) Wdzięczne autko.
Jeżdżę 700tką, do tego z instalacją gazową. Po jej założeniu Cinki stracił nieco moc, jednak jeżeli chodzi o miasto, nie jest to uciążliwe. Na trasie silnik też nie sprawuje się słabo. Gorzej już było w górach.
Skrzynia jest słabiutka. Przy redukcji z czwórki na trójkę źle wchodzi bieg. Chyba łożysko w skrzyni jest do wymiany.
Przy oponach z głębszym bieżnikiem auto sprawuje się doskonale.
Duża przednia szyba przy tak małym aucie sprawia, że widoczność jest rewelacyjna. Parkowanie tyłem również nie sprawia trudności, gdyż cinquecento jest tak jakby ścięty z tyłu, a szyba jest na tyle wielka, że nie problemu.
Bez rewelacji, jak również bez większych zastrzeżeń.
Zimą dopiero po przejechaniu 6-7 km zaczyna się grzać.
Auto dla dwóch osób. Z przodu jest wystarczająco miejsca. Z tyłu niestety bałbym się nawet fotelik dziecięcy postawić.
Mogłoby być ciszej. Ale nie ma co wymagać za wiele na tę klasy auto.
Latem na gazie w miescie pali do 8,2 l. W trasie mój rekord to 5,9 l. Niestety zimą to już jest katastrofa. Na mieście spalanie dochodzi nawet do 12.5 l (zaznaczam, iż instalacja ma 1,5 roku i jest jeszcze na gwarancji).
Fajne auto za śmieszne pieniądze. Do tego części tanie.
Nie jest najgorzej, jeżeli tylko się jest wyrozumiałym człowiekiem. Moje Cinquecento to rocznik 1993, więc ma prawo od czasu do czasu zaszwankować.
Oprócz wymiany rozrządu nic w nim większego nie robiłem. No może jeszcze wspomnę o wymianie teleskopów (ale ciągle jeżdżę nim po mieście, a stan śląskich ulic pozostawia wiele do życzenia).

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

7,1