Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

gregorsmith, 16 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : słyszałem opinie że wał pęka, olej bierze, a mój ma już przejechane 141tys. i nic takiego nie wystąpiło, oleju dolewam ok. 0,8l na 10tys. myślę że to standard, przy nowych samochodach jest norma do 1 litra
lepszy od malucha, napęd na przód, proste i wytrzymalsze zawieszenie, więcej miejsca, ogrzewanie z centralki które spisuje się rewelacyjnie, ekonomiczniejszy, trochę cichszy, nie miałem kasy na 900-tkę i dlatego kupiłem 700-tkę, teraz już chcę kupić punto I
kupiłem przy przebiegu 115tys. od starszego pana z instalacją LPG założoną przy przebiegu 100tys.silnik suchy bez wycieków, od razu wymieniłem olej, filtr, płyny eksploatacyjne, termostat-był trochę zakamieniony i łapał mi wysoką temperaturę. Teraz nie mam żadnych problemów, pod warunkiem że wymienia się wszystko w odpowiednim czasie, szczególnie olej w silniku(ja wymieniam co 8tys.) ze względu na LPG(szybciej się przepala
wymieniłem osłony półosiek przy skrzyni(marzepy), przy okazji zalałem czerwonym hipolem(w zimę nie ma żadnych problemów nawet przy wysokich mrozach) pracuje bez zarzutu. Brakuje 5 biegu.
prosta budowa, która spisuje się bez zarzutu, prowadzi się pewnie.
nie narzekam
wszystko na swoim miejscu,
nie wiem jak inne, ale mój po wymianie termostatu grzeje rewelacyjnie, nawet zimą bez przysłaniania chłodnicy łapie prawidłową temperaturę. Z wentylacją już nie jest tak super, ale tak to bywa bez klimy.
jeździłem seicento i wydaje mi się że w CC jest trochę więcej.
tu już jest dużo gorzej, ciszej niż w maluchu, ale do SC nie ma co porównywać
tu jest dużo lepiej, przyjemności z jazdy nie ma, ale niskie spalanie rekompensuje. sam sobie ustawiałem LPG bo co nieco się na tym znam i średnio wychodzi mi 6,2 na 100km. ale rzadko kiedy przekraczam 100km/h, średnio 90km/h. na benzynie jeździ także bez zarzutu
ja go kupiłem w 2007 roku za 2 tys.zł, myślę że nie przepłaciłem
psuje się to co zwykle, zawieszenie, łożyska,
zaraz po zakupie wymieniłem uszczelkę pod głowicą, była już uszkodzona, zatarł się wentylator chłodnicy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

5,9