Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2

Bravo !, 6 lat temu
Silnik 1.4 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 90KM 66kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Najwspanialszy i najbardziej niezawodny samochód jaki kiedykolwiek miałem. Najładniejszy na parkingu, nic się nigdy nie popsuło. Nie umiem od niego odejść, by się nie obejrzeć jakie mam ładne autko, a do tego zapomniałem gdzie są w moim mieście mechanicy i to jest cudowne doświadczenie, którego życzę każdemu.
Mało pali i daje sporo przyjemności z jazdy. Nie ma turbin, dwumas czy filtrów cząstek stałych, więc obsługa w przyszłości będzie tania. O to właśnie chodzi !
Na szczęście mam niezawodną skrzynię Fiatowską, a nie Oplowską, która się podobno psuje. Biegi wchodzą gładko, jest ich aż sześć, wiec zawsze można wybrać właściwy do danego odcinka drogi.
Precyzyjny, cichy, niezawodny.
Samochód jest piękny, spasowanie blach idealne, materiały i lakier trwałe.
OK, to pierwsza i ostatnia skaza na całości - tylna szyba jest mała i widoczność mogłaby być lepsza. Jednak można się przyzwyczaić i nie ma żadnego problemu.
Bardzo pojemny samochód, wygodny i wszystko rozmieszczone intuicyjnie.
Klima chłodzi porządnie, a teraz, przy mrozach po -15 stopni, doceniam skuteczne ogrzewanie.
Nigdy nikt nie narzekał. Wręcz bym powiedział, że miejsca jest dużo. Nie ma sytuacji, w której kierowca stykałby się ramieniem z pasażerem czy z drzwiami.
Cichutko, że można usnąć. Choć jak się dociśnie gaz do dechy przy wyprzedzaniu, to jest taki charakterystyczny "Fiatowski" sportowy odgłos, ale to akurat cieszy.
Koszty utrzymania to największa zaleta samochodu (poza kapitalnym wyglądem). Ponieważ samochód kupiłem nowy, wymieniam oleje i filtry tylko w ASO. Olej silnikowy "Selenia" z filtrem to 200 zł, filtr powietrza 40 zł. Może być lepiej ? Z innych wydatków, to przez 5 lat wydałem 50 zł na piórka wycieraczek.
I-D-E-A-Ł !! Szukałem nowego samochodu. W cenie segmentu "B" u konkurencji, u Fiata za 45.000 zł dostałem kompakt z segmentu "C" wyposażony w standardzie w klimatyzację, elektrykę, podsuszki i kurtyny powietrzne, asystenta ruszania pod górę i inne tego typu bajery. Wszystko nowe, sprawne, pachnące i pewne. Nie bite, nie cofane, nie naprawiane. Sama radość.
brak
brak