Ocena kierowcy - Fiat 500 II Seria 4

Wojtek, 3 miesiące temu
Silnik 0.9 TwinAir 85KM 63kW
Rok produkcji 2018
Fiat 500 II Seria 4 0.9 TwinAir 85KM 63kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacja zarówno w zakresie osiągów jak i kosztów. Trudno go porównać do standardowego silnika w 500, który przy tym po prostu nie jedzie :(
Kupiłem ten samochód żonie do dojazdu do pracy i przejazdów międzymiastowych do 100km. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony zarówno wyposażeniem (wersja Lounge) jak i tym jak ten "wariat" się prowadzi. Świetny, bezawaryjny silnik (auto mamy prawie 2 lata i ponad 20tys przejechane), z łańcuchem rozrządu i turbo, które naprawdę daje radę :). Dla 1-2 osób auto jest strzałem w 10, a z tym silnikiem 500 daje radę nawet w dłuższych trasach! Porównując do Mini, którym także jeździliśmy - pozycja za kierownica jest nieporównywalnie lepsza. Siedzi się wysoko co poprawia widoczność oraz daje poczucie bezpieczeństwa. W Mini siedzi się "na podłodze", ma się kiepską widoczność i bardzo drogi serwis oraz części. 500 w takiej konfiguracji, mimo, że jest mniejsza dla żony okazała się samochodem, który ceni i chwali bardziej.
Bezawaryjny, łańcuch rozrządu, bardzo niskie koszty eksploatacji w tym części. W obecnych czasach wręcz śmiesznie tanie bo rzadko potrzebne.
Mógłby być 6 bieg, było by jeszcze oszczenionej i milej. Nawet jako nadbieg do wykorzystania w trasie.
W tej konfiguracji wchodzi w zakręty jak po szynach :). Bardzo ładnie dopasowana charakterystyk do mocy i wagi.
Małe, przyjemne, ładne, ponadczasowy design nadal zwraca uwagę.
To jest małe auto, jest wystarczająca do bezpiecznych manewrów.
Jak na ta mały samochód ma wszystko co potrzeba pod ręką. Trzeba się tylko przyzwyczaić do przycisków sterowania szybami uwieszonymi na przedniej konsoli - tak jak w mini, lecz w miejscu o lepszym dostępie.
Wystarczające, szybko się nagrzewa i chłodzi.
Dla 2 osób (ja 190cm) - jest bardzo dobrze. Przyjmuję w ocenie, że jest to samochód miejski + trasa dla 1 lub 2 osób max. Zdecydowanie nie jest to auto rodzinne, chyba, że młody rodzić z dzieckiem - to jak najbardziej da radę.
Nie jest to premium, zawsze można by dołożyć więcej materiałów aby był cichszy. Do 120km/h jest nawet całkiem dobrze.
Tani serwis, części, ogólnodostępny.
Kupiłbym jeszcze raz, żona także.
Bez żadnych awarii tylko wymagany serwis.
Bez żadnych awarii tylko wymagany serwis.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 TwinAir 85KM 63kW [l/100km]

5,2