Ocena kierowcy - Daihatsu Charade G100

Silnik 1.3 i 90KM 66kW
Rok produkcji 1994
Daihatsu Charade G100 1.3 i 90KM 66kW 1988-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : Rakieta!
Poprostu swietny samochod:) Jak sama nazwa wskazuje ,,czerwone szalenstwo,, zostawia wiekszosc samochodow przy starcie i nie tylko:) Silnik rakieta. Wszedzie ta sie wiechac przez małe wymiary. Spalanie w normie:) wiadomo jak sie chce do konca cisnac to i 90 rumakow musi cos pic;) ale tak to swietnie! troszke rdza bieze ale wiek... 15 letni samochod małe miejskie tanie samochodziki nigdy nie były dobrze zabezpieczone:) ale podłoga w swietnym stanie wiec blacharka narazie mnie nie obchodzi bo nowych ognisk korozji nie ma:)
Silnik żyletka!! poprostu genialny szybko łapie swoja odpowiednia temperature. Ciągnie az to odciecia nie dławi sie. Mam wersje ,,sport edition,, niewiem czym to sie rozni ale bardzo czuły na gaz lekko sie wcisnie od odjezdza z kazdego biegu przy kazdej predkosci. Na 3 jeszcze mi miesza kołami i przy 50km/h jak na 2 wcisne pedał gazu zaczyna kołami mieszac niewiem czy to wina dosc sliskich drog ale poprostu niewiarygodne przezycie:) trzeba bardzo uwazac z gazem:)Elastyczny mocny poprostu idalny:)Byłem u mechanika i sam był zdziwiony ze stan jest igiełka wszystko działa jak nowe poprostu:)
Moja skrzynia działa świetnie!! biegi wchodza jak po sznurku poprostu nie trzeba szukac biegów same wchodza jak trzeba:)Biegi dobrze zestrojone świetne przyśpieszenie a da sie rozpedzic do przynajmniej 160(tyle jak narazie najwiecej jechalem) ale slyszalem ze da sie zamknąc predkosciomierz:)
Prowadzi sie swietnie:) brak wspomagania wiec trzeba troche sie nakrecic i stosunkowo mały promien skretu ale po za tym daje rade wzupełności troszke miękko zawieszony ale wg mnie swietnie połączony komfort z prowadzeniem:) Może troche przeszkadzac niskie zawieszenie wiec nie pod wszystkie krawężniki sie garne:) ale sa i tego plusy w prowadzeniu:) Zawieszenie trwałe narazie nic mi sie nie zepsuło a mechanika zna tylko z opowiadan:)
jak dla mnie nie trzeba nic wiecej:) jestem poczatkujacym kierowcom wiec widocznosc jest dla mnie ważna:) a widze wszystko dookoła:) wiec jest bardzo dobrze:)
Jak dla mnie wszystko po reką za dużo wyposarzenia nie mam ale i tak wszystko tam gdzie powinno byc:)
Świetnie!! na zime poprostu przejade 2-3km i w środku gorąco . Silnik bardzo szybko łapie swoja odpowiednia temperature i do srodka bardzo szybko leci garace powietrze. Na late niewiem bo mam samochod dopiero od tej zimy ale nie spodziewam sie klimatyzacji:) Jak bede wiedzial to powiem:)
Hmmmm z przodu jest dobrze:) a z tyłu da sie usiasc ale nie za mna:) mam fotel na maxa do tyłu odsuniety wiec za duzo osob za mna nie usiadzie:) ale jak tylko przysune sobie troche do przodu to da sie jechac:)
Wyciszenia nie ma:) ale mi to nie przeszkadza:D silnik pięknie chodzi:D 90km w galopie pieknie brzmi:) zwłaszcza jak sie skreci na obroty:) jest wtedy dosc głosno ale mi to naprawde nie przeszkadza:)
Zalezy jak sie jezdzi. Jak zalalem 4 litry i mialem jeszcze z litr w baku to po miescie jak z kolegami w 4 osoby wybralem sie na przejazdke i na praktycznie kazdym biegu do odciecia:) to spalił mi jakies 8-10 litrow:) bo zrobilem 50km:) a tak przy normalnej jezdzie albo na trasie to niewiem jeszcze:) ale podobno da sie spokojnie na trasie zejsc do 6 a moze nawet 5 litrow:) Spalanie pod spodem jest tylko tak o zaznaczone bo dokladnie niewiem jeszcze:) A co do cześci to niewiem:) bo nic sie nie psuło ani wczwsniej ani teraz wczesniej brat nim jezdzil wiec dobrze wiem o tym samochodzie wszystko:) ale cen czesci nieznam;]
Za taka cene trudno dostac taka rakiete w takim stanie:) mozna poszukac w hondach ale trzeba bardziej uwazac bo czesto sa dojechane przez młodych ludzi:) a i charadek jest mniej na drogach:)
jak Na 15 lat ponad to jest baardzo dobrze:) zważywszy na to ze stał cała zime zasypany sniegiem(az dach mi sie wgiął:)) jest swietnie wiadomo ze male drobiazgi maja prawo sie popsuc tak jak na przykład tylna wycieraczka:) ale zamki i inne rzeczy działąja bez zarzutu:)
W rozruszniku mi nie stykało cos w srodku wiec wymienilem to ale to jedyna powazna usterka(powazna bo nie odpalał) i to przy przebiegu 233 tysiecy jakas blaszka sie wytarła:) a tak po za tym nic kompletnie i mam nadzieje ze tak bedzie dalej:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 90KM 66kW [l/100km]

6,2