Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Kombi

nub28@op.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 106KM 78kW
Rok produkcji 1999
Daewoo Nubira I Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 1.6 z stajni Opla, ale bardziej dopracowany przez koreańczyków, jeżeli zadbany to praktycznie nie ma wycieków, bardzo elastyczny,bardzo dobrze chodzi na gazie, wymianę rozrządu proponuje robić w naszych warunkach drogowych co 60 tys.komplet z robocizną 250 zł., nie bierze oleju.
Zawieszenie : kiepskiej jakości tuleje gumowe, polecam zamienniki firm niemieckich
Karoseria : rdzewieje tylna klapa kombi, przyczyna to uszczelka szyby trzeba ją poprawnie wmontować i będzie ok
Układ hamulcowy : cylinderki czułe na zabrudzenia, trzeba co 15tys. przęglądać i nasmarować i będzie ok
Mam to auto jakie drugie w rodzinie, na wakacje i do pracy, nigdy mnie nie zawiodło, użytkuje tylko na oleju Mobil i na bieżącą serwisuje więc problemów zero, bardzo dobrze sprawuje się na instalacjach gazowych. Za takie pieniądze nie kupisz auta z dobrą klimą, welurem i elektryką wszystko działa.
bardzo dobra kultura pracy, mógłby być lepiej wyciszony ale nie drażni ucha, pomimo że to tylko 1.6 jest bardzo zrywny
po przebiegu 200tys. trochę chaczy dwójka ale poza tym ok, po 150 wymieniłem sprzęgło bo się ślizgało-tanie części teraz jest ok
wspomaganie jest ok, tylko wydaje mi się że jest za czułe, bardzo skrętne auto,trochę się przechyla na zakrętach ale ogólnie ok
duże lusterka widoczność bardzo dobra pomimo tego że to kombii
można bardzo dużo przewozić,bardzo ustawny bagażnik,fotele bardzo wygodne na długie trasy, zwiedziłem tym autem pół Europy bez problemów i bólu w krzyżu
z klimatyzacją półautomatyczną latem bajka, tania w serwisie, zimą bez problemów wydajna
super
nieźle
jak na tak duże auto pali tak samo jak Opel, nie polecam ustawiania silnika na minimalne spalanie gazu zniszczysz silnik
Ciekawostka dla osób chcących kupić dobre używane auto z rocznika 1999/2000 w cenie do 10 tys.Większość aut marek Audi,VW, Opel ma dwa razy większe przebiegi, części droższe, elektryka częściej nawala i mało jest egzemplarzy ze sprawną klimą- wiem bo trochę tego sprowadziłem i widziałem co potrafi handlarz zrobić żeby wcisnąć auto, polecam odwiedzanie dobrych stacji diagnostycznych bo większość tych aut do jeżdżące trumny. Auta Daewoo było mało ceniona marką więc użytkowane były zwykle przez starsze osoby więc stan ich jest lepszy, dużo aut serwisowanych, ogromna liczba tanich i dobrych części, mało tego kradną, ocynkowane blachy.
skrzypi nieraz coś w zawieszeniu, najczęściej kiepskiej jakości tuleje gumowe lub stabilizatory polecam oryginały lub zamienniki niemieckie
Jeśli dbasz i serwisujesz to śpisz spokojne, części śmiesznie tanie polecam

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 106KM 78kW [l/100km]

11,0