Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

neonez@op.pl, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Inne : spodziewałem się mnóstwa usterek i dużej awaryjności...poza zawieszeniem (nasze drogi) i układem hamulcowym (wiekowa konstrukcja) wszystko ok. A co do hamulców, wystarczy założyć z przodu zaciski od Astry i problemy znikają. Jeśli szukasz taniego i dużego samochodu nexia jest warta uwagi, z pewnością lepsza od poloneza. Paniczny strach przed daewoo jest nieuzasadniony;)
Układ hamulcowy
Zawieszenie
bioroąc pod uwagę wiek samochodu, oraz że jest to konstrukcja sprzed kilkunastu lat, własciwie to przecież opel kadet...to nie ma sie do czego przyczepić, a porównywanie go do nowoczesnych samochodów mija się z celem.
trochę słaby, ale biorąc pod uwage wiek konstrukcji nie moge się przyczepić do awaryjności, przez 3 lata zmieniałem tylko olej i nic wiecej.
zawieszenie jest odpowiednie do mocy silnika, zestrojone wystacząjco komfortowo
problemem może byc parkowanie tyłem z powodu dosyć "grubych" zderzaków...ludzie drobnej budowy ciała spkojnie mogą wykorzystać tył nexii sedan jako ławeczkę ;)
no 20 lat temu ergonomicznie było ;)
bez problemu
wystarczająco, ogromny bagażnik
jeśli chodzi o paliwożerność to da się zejść poniżej 8 litrów, rekord mojego ojca to 7 litrów poza miastem, w miescie duuużo gorzej. Sama eksploatacja nie jest droga, częsci w przyzwoitych cenach, a i kazdy mechanik sobie poradzi.
nie jest źle, za nieduże pienądze dużo samochodu ;) a jakość...niemiecki koreańczyk...przeciętnie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

10,5