Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Silniczek świetnie pracuje. ok 12sek do 100km/h (75KM) Dobrze sie wyprzedza. max prędkości na II biegu - 85km/h, III- 140km/h
Układ hamulcowy : troche słabe hamulce.
Zawieszenie : mogłoby być lepsze
Ogólnie to bardzo oszczędne i wygodne auto. I nic sie nie psuje. wersja 75KM pali 1,5 litra mniej od 90KM. Nie mówiąc juz o Lanosach.
Silnik bardzo żwawy, łatwo sie "zbiera" i wkręca na wysokie obroty, do tego mało pali. fajnie sie jezdzi ale tylko do 3 osób, bo przy 5 osobach na pokładzie nie ma juz czym jechać i robi sie taki "spacerowicz"
Skrzynia jak dla mnie świetna, przez 9 lat nie miałem z nią żadnego problemu, biegi wchodzą idealnie, wsteczny nigdy nie zgrzyta jak sie widzi to w innych autach.
Jak dla mnie mogłoby być lepiej, chodz nie jest źle. Troche za twardy. Ale to chyba dobrze na nasze drogi. Zrobiłem 140tys km, jestem już po wymianie amortyzatorów i tylnych spręzyn.
Doskonała widoczność do tyłu. Z przodu trzeba uważać na wystający zderzak. osobiście tak dobrze jezdzi mi sie tym autem że moge wjechać bez hamowania na przysłowiowe lusterka, ale moja mama przydarła własnie zderzak z przodu, własnie dlatego że nie widać go zza kierownicy, trzeba wziąć małą poprawke na to.
Wyszysko jest na swoim miejscu. Przeciez to jest zerżnięte ze starego poczciwego i sprawdzonego kadeta.
Super ogrzewanie, jedyne japończyki mają lepsze. Wentylacja też bardzo dobra, szyba z przodu nie ma prawa sie zaparować. Szybko można też ją odmrozić nawiewem. Natomiast może sie zdarzyć ze tylne okna w drzwiach sie zaparują podczas deszczu, szczególnie jak jedzie kilka osób.
Z przodu b.dobrze, ale z tyłu już przeciętnie. Jeśli z przodu siądzie ktos taki jak ja 187cm wzrostu to praktycznie za mną moze siedzieć tylko dziecko. Fotel mam daleko odsunięty, chodz nie do konca. Jesli z przodu siedzą osoby ok 170-175cm to z tyłu już jest w miare dobrze. Chodzi o miejsce na kolana :D
W czasie jazdy bardzo cichutko, słychać zazwyczaj tylko opory toczenia opon. NO chyba że ktos piłuje na obrotach...
Przerobiłem je na gaz i nie wiem co to tankowanie. ok 8L gazu po mieście. Względnie wszystko zależy od stylu jazdy kierowcy. Można zejść niżej ze spalaniem ale żwawy silnik zachęca do wyprzedania i wkręcania na obroty. Jeżdze nim juz 9 lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. 140tys. przebieg. - jedyna poważna naprawa to wymiana uszczelki pod głowicą. Gaz i ostra jazda zrobiła swoje. Silnik nadal żwawy, nic mu nie dolega.
Można juz to auto kupić za grosze. W porównaniu np. do takiego poloneza to bije go na łeb na szyje. Można zarzućić słabą trwałość użytych materiałów do wykonczenia wnętrza.
z takich pierdół które można tu wymienić to po wiekszym przebiegu mogą odzywać sie różne świerszcze w kokpicie.
Wymiana uszczelki pod głowicą (zapewne przez gaz - wyższa temp. spalania) Dodać można jeszcze hamulce. Ja trafiłem w tym egzemplarzu na kiepski prawy zacisk hamulca z przodu, zdiagnozowałem to dopiero po upływie gwarancji niestety. Zapiekały sie tłoczki w cylinderkach. Zawsze po zimie czeka mnie czyszczenie, w przeciwnym wypadku grozi to zapieczeniem tłoczków. Można też wymienic cały zacisk ale myśle ze szkoda pieniędzy. Wymieniłem to bo ta usterka jest od nowości.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

7,3