Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

Jarek, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Nexia to typowe auto rodzinne, bardzo praktyczne i niezawodne
Nie jest zbyt żwawy, raczej do spokojnej jazdy. Aby w miarę przyspieszyć trzeba mocno kręcić obroty
Zawieszenie jest miękkie. Dla jednych to wada, dla innych zaleta. Dla mnie to drugie. Przyzwoite jest wspomaganie
Dobra przezde wszytskim z przodu i na boki. wiekszy problem jest z tylna szybą w sedanach, oczywiście tylko zimą. By cokolwiek widzieć trzeba włączać ogrzewanie szyby. W zimie to spory ubytek prądu
Bez udziwnień, bez zarzutu. Perfekcyjna
Ogrzewanie i wentylacja na wysokim poziomie. W swoim wozie mam klimę, przez upalne lato nie miałem z nią żadnych problemów.
Z przodu Ok. Z tyłu stosunkowo mało miejsca. bagażnik jest tak wielki, że można zapakować wszystko. tapicerka foteli kiepska, lubi sie przecierać. poz tym ok
Żadna rewelacja, ale też żadna tragedia.
Moje auto pali całkiem sporo, zbyt sporo. Około 10 l benzyny w mieście, przy ekonomicznej jeździe. Na trasie 7,5 - 8 - czyli też sporo. Mocno rozważam założenie LPG
wspominałem juz o kiepskiej jakości montażu. To jednak drobiazg gdy rozpartrujemy auto w kategorii jakość cena. Moje auto jest wyposażone w bajery prawie w pełni oprócz ABS. Koszt zakupu był bardzo niski, auto nie sprawia kłopotów
Nexia charakteryzuje sie kiepska jakością montażu, co wychodzi po kilku latach. plastiki są kiepskiej jakości, u mnie na przykład ustawicznie odpada osłonka wewnętrznej klamki do owierania drzwi. Poza tym bez zarzutu.
Auto niegdy nie zawiodło w trasie, stanęło nagle itp. Jeśli to wyznacznik niezawodności do jest doskonała. Jedyna awaria od urwanie szklanki amortyzatora tylnego. Kupno nowego z wymiana 100 złotych. To jedyna rzecz, która się dotąd zepsuła

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

11,0