Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

DOHC 16V SZatan, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1997
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Piekna linia nadwozia.Najbardziej mi sie te zderzaki podobaja bo sa odstajace.I w nexi sa zderzaki,nie ta jak w tych nowych gdzie zderzaka praktycznie nie ma.Bardzo przydatne w stluczce wiem cos o tym.
W nexi tylko silnik DOHC 16V z dwoma walkami rozrzady tylko sie liczy,osmio zaworowy dobry ale za malo dynamiczny.
Bardzo dobrze zgrana z silnikiem,przelozenia sa bardzo plynne dzieki hydraulicznemu sprzeglu.Auto ma najlepszego kopa miedzy 4000-5000obr/min. Tam poprostu palenie gumy moze trwac wiecznie.Mi auto na asfalcie jeszcze na trojce palilo.
Bardzo dobre ale nie powiem doskonale poniewaz jezeli ktos chce jezdzic sportowo to nie pojezdzi za bardzo wychyla sie na boki,ale do typowej mulowatej jazdy preferowanej przez staruchow wsam raz
Doskonala.Tylne zaglowki nie sa wysokie wiec swobodnie mozna jechac do tylu bez zadnych obaw.w lusterkach zobaczymy wszystko,idealnie w nich widac obrys samochodu.
Za te cene nie mozna wymagac drewna.Jest poprostu tak jak byc powinno.A apropo tych trzeszczacych plastikow to jest nie prawda,wystarczy dokrecic srubki i wszystko wraca,ale jezeli sie nie chce to trzeszczy.
Dobre.Nic dodac nic ujac.
Dla kierowcy idealna i pasazera.Z tylu ciasno.No ale cos za cos bagaznik byczy,chyba najwiekszy w swojej klasie.
Doskonale jak dla mnie.Bardzo lubie nasluchiwac silnik przy wyzszych obrotach,buczy przy synchronizacji z 4 na 3 jak lew.
Bardzo ekonomiczny woz.Malo pali w stounku do predkosci jakej mozna rozwinac tym autem.Mozna nia bezproblemu przemieszczac sie nonstop ze 180km/h na liczniku.W niemczech robilem test ile mi spali z taka predkoscia,spalila niecale 8l.
Jak masz kupic szybki,dynamiczny,ekonomiczny, pojemny samohod to tylko nexia najlepiej do roku 1998 bo wtedy byly sprowadzane wersje z niemiec ktore byly lepiej dopracowane i tylko z silnikiem DOHC 16V czyli wersje GLX i GTX
Nawet żarówki nigdy nie wymienilem.Elektryka jest idealna.W innym wozie takiej nie ma jak np.Opel corsa tam zarowke trzeba co 2tyg wymieniac.Dlatego ma taka elektryke bo posiadam wersje na eksport skladana w Niemczech,bo nasze poskie sa nie dopracowane.A tam technika jednak jest.Jest to wersja GLX 16V
Nigdy mnie nie zawiodla.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]