Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

kombayn, 16 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja w dole drzwi i czasami na progach
Bardzo przyjemnie mi sie podróżuje tym autem. Doskonałe auto dla spokojnego kierowcy, który nnie musi wszystkich wyprzedzać po drodze i "lansować się" Golfem czy BMW.
Za szybki nie jest, ale do jazdy po mieście wystarcza mi w zupełności... Na trasie przy wyprzedzaniu trzeba się dwa razy zastanowić czy da radę (szczególnie z pasażerami)
Nie mam uwag. Wszystko OK.
Trochę buja na wertepach i trzeba uważać żeby za szybko nie wchodzić w zakręty, bo przestaje się "czuć" kontrolę nad autem.
Wlaściwie OK, ale przy parkowaniu tyłem nie wdać w żadnym lusterku gdzie się kończy zderzak i trzeba "na czuja".
Wszystko pod ręką i widoczne, brakuje tylko trochę obrotomierza.
Bardzo dobrze się nagrzewa i nawiewy też są przyzwoite. Nie mam problemów z zaparowanymi szybami.
Z przodu wygodnie, z tyłu trochę brakuje miejsca na nogi, ale tylko jak z przodu siedza wysokie osoby. Bagażnik kolosalny, ale niestety nie da się go powiększyć (kanapa nie składana).
Nie narzekam na nadmierne hałasy. Jak w pustym kościele to może nie jest, ale OK.
Ceny części zaskakuję mnie na plus - zawsze jest taniej niż mi sie wydawało że będzie. Spala w mieście około 10-11l gazu co też nie jest katastrofą.
W takich cenach jakie obecnie maja Nexie nie widzę alternatywy - chyba dla kogoś zajechany Golf II zawsze będzie lepszy niż porządny, ale koreański samochód.
Poza przepalonymi żarówkami podswietlenia pokręteł wentylacji nie moge mówić o usterkach :). ...ale występuje też trochę problem korozji - szczególnie dół drzwi.
Nie miałem poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

9,3