Ocena kierowcy - Daewoo Nexia Sedan

tomek nr gg 3193617, 17 lat temu
Silnik 1.5i 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Daewoo Nexia Sedan 1.5i 75KM 55kW 1994-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : jest w miare elastyczny i podatny na elektroniczne procesy zwiekszania mocy
Karoseria : korozja blotników i drzwi typowe dla opla
Układ elektryczny : przełączniki elektrycznych szyb
Inne : czest lamiace sie plastiki
daewoo nexia to auto dla ludzi o srednim stanie portfela ktore ze niewiele pieniedzy chca podrozowac komfortowo
mam nexie z 1997 roku z 16 zaworowym silnikiem ktory jak wiadomo lubi prace na wysokich obrotach niestetykultura pracy tej jednostki napedowej przy 4 tys. obrotów nie jest zadowalajaca . Mino to auto ma dobre przyspieszenie i jest w miare elastyczne.
skrzynia biegów to element , ktory nigdy mnie nie zawiodl ale gdy chodzi nam o przyspieszenie to dość czesto trzeba jej uzywac gdyz jedynie redukcja do 3 lud 4 biegu pozwoli nam sprawnie i dynamicznie wyprzedzic inne pojazdy
bez zastrzerzen wymianie podlegaly tylko elementy ktorych uszkodzenie wynikalo z ilosc przejechanych kilometrow
widoczność śmiało można ocenic na 5 jest bardzo dobra co jest zasługą dobrego przeszklenia auta. widocznośc do przody jak i do tyłu nie budzi zadnych zastrzerzen
ergonomia - co prawda wszystko jest po reka ale jak na samochod z drugiej polowy lat 90. to pozostawia ona wiele do zyczenia . caly srodek zostal praktycznie zaczerpniety z opla kadetta ktory w niezmienionej postaci byl produkowany juz w latach 80.
nie mam zastrzerzen klima chodzi bez zarzutu i jestem zadowolony. Jest to element ktory jest niezbedny do wygodnego podrozowania,
bardzo duzo miejsca auto jest niesamowicie przestronne zarowno kierowca jak i trojka pasazerow bedzie podrozowalo komfortowo, troche gorzej kiedy pasazerow bedzie 5
wyciszenie - na wysokich obrotach auto troche halasuje ale nie jest to nie do zniesienia . Nie ma co go porownywac z bmw czy audi ale ja osobiscie do daewoo jestem przekonany i chetnie przy zmianie samochodu zdecyduje sie na leganze
jak na auto z silnikiem 1.5 nie jest to bardzo ekonomiczny samochod. ja co prawda mam instalacje gazowa i pali mi w miescie okolo 11l gazu a na trasie miesxi sie w przedziale 7,5-8 litrow
jest wprost proporcjonalny i nikt kupujacy nexii napewno nie przeplaci poniewaz ceny ostatnio sie wyrownaly i ustabilizowale na w miare niskim poziomie
Auto mozna okreslic mianem niezawodnego gdyz na dluzszej trasie nigtdu mnie nie zawiodlo a drobiazgi jak drobiazgi lubia platac figle najbardziej denerwujace sa przelaczniki szyb elektrycznych ktore czesto sie poprostu przepalaja
auto niezawidne to dobre okreslenie dla mojej nexii - nigdy mnie nie zawiodlo

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.5i 75KM 55kW [l/100km]

8,9