Ocena kierowcy - Dacia Lodgy Minivan Facelifting

sdzsdz, 18 dni temu
Silnik 1.2 TCe 115KM 85kW
Rok produkcji 2017
Dacia Lodgy Minivan Facelifting 1.2 TCe 115KM 85kW 2017-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : jak na pojemność bardzo dynamiczny
Przeniesienie napędu : haczy skrzynia
Kupiony jako używany z nastawieniem że to auto budżetowe ,trafiony z dość dobrym wyposażeniem ( elektryczne szyby tył, nawigacja, kamera cofania, podłokietnik, półskórzane fotele ) dla rodziny 2+4 , za te pieniądze z VANów kupi się co najmniej 2x starsze z 3-4x większym przebiegiem. Bardzo wdzięczny samochodzik, w moim przekonaniu bardziej lubiący trasy niż jazdę miejską, aczkolwiek ścigacz autostradowy to to nie jest. optymalna prędkość przelotowa to 120km/h gdzie masz 2800obr/min wykonanie w środku całkiem ok, nie razi taniością tak jak się spodziewałem za to dość szybko się brudzi
Spodziewałem się że przy tej pojemności będzie słabo, ale jednak turbinka robi swoje. Bardzo fajnie się zbiera i uważam że ten silnik jest mocną stroną tego samochodu, 115KM i 190Nm wystarczają do sprawnego pokonywania kilometrów z rozsądną prędkością, nawet przy pełnym załadowaniu 6 osób + bagaż
obawiałem się że tylko 5 biegów, ale piąty bieg jest bardzo długi od 50 do vmax , niestety nie jest precyzyjna i trochę haczy
prosty, wytrzymały i do krótkiej czy długiej jazdy w sam raz, Krakowskie drogi mocno dają się we znaki ale pomimo tego zawieszenie dalej jest sztywne, z tyłu prosta belka więc szału nie ma. lepiej się sprawuje załadowane niż puste
blacha widać że cieńsza niż u konkurentów - sama masa pojazdu mówi o sobie, łatwo zrobić wgniotę, lakier łatwo łapie rysy ale to budżetowe auto . po 7 latach na karoserii nie widać rdzy. Rdzawy nalot pojawia się za to na elementach zawieszenia - na szczęście tych wymiennych
dobrze przeszklone, dużo widać z każdej strony , lusterka tez optymalne. Na minus zasługuje lusterko wsteczne gdyż dla mnie jest za małe
ciut mało schowków jak na typ pojazdu, po złożeniu wszystkich foteli niestety podłoga nie jest równa , przeszkadza też konieczność wyjęcia 3 rzędu foteli chcąc mieć duży bagażnik
ogrzewanie działa ok, klima trochę słaba, spodziewałem się lepszej wydajności, w nawiewie brakuje pozycji miedzy 2 a 3 biegiem wentylatora ; 2 trochę słabo dmucha a 3 dmucha za mocno i robi się głośno
bardzo dużo miejsca w środku, bagażnik przy 5 miejscach rewelacja, przy 7 jednak brakuje ok 15cm podłogi bagażnika w drugim rzędzie 3 foteliki wchodzą , w 3 rzędzie 2 dorosłe osoby siedzą wygodnie
auto budżet wiec nie ma się co spodziewać szału do 90 km jest ok powyżej szum powietrza daje o sobie znać, silnika mało co słychać, bardziej świst turbiny
na razie jest dobrze, podstawowe rzeczy eksploatacyjne tanie
za tą cenę ten rocznik? - jestem zadowolony
ułamał mi się daszek przeciwsłoneczny , wykładzina się szybko mechaci , odklejają sie uszczelki drzwi , przy otwieraniu okien max dół- max góra wysuwają się czarne listwy maskujące w drzwiach
jak na razie brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 TCe 115KM 85kW [l/100km]