Ocena kierowcy - Dacia 1310p

Piotr z Sosnowca, 19 lat temu
Rok produkcji 1984
Dacia 1310p 1.3 54KM 40kW 1982-1991 - Oceń swoje auto
co tu pisac ja mam na liczniku 33 000 km przejechane wiec auto prawie nowe jest ,cały czas garazowane wszystko sie swieci; zima wogole własciciel nie jezdził baa nawet jak deszcz był nie wyprowadzał z garazy i chwała mu za to ...jedyny wydatek jaki mam to chce kupic chromowe lusterka boczne no i nowe gumy choc bieznik dobry! ale guma ma 20 lat :).. gdy wsiadam czuje jakbym sie przenosił 20 lat wstecz do PRL- słuchajac muzy na Safari 5:-)
silnik odpala zawsze z 1 razem noo jest dosc eleastyczny jak na swoja klase;poltka i fiaciora z wiekszymi poj. zostawiam daleko -poniewaz nie ma duzego przebiegu narazie wszystko wnim chodzi jak powinno tylko denerwuje mnie jak sie jeszcze w zimie nie rozgrzeje a ssanie wył to zdycha ..no cuz nie ma automat. ssania ...ale wogole to silnik ok
uciązliwy brak 5 biegu no i do 3 musisz sie wychylic a wogole te biegi jak w kombajnie chodza zadługie przełozeniano i ten lewarek .... jak w traktorze:)- ale biegi wchodza i to sie liczy
no na polskie "drogi" idealnie zbiera i tłumi dziury jak na autko tej klasy i za te kase ... jedynie na zakretach jak szybko to buja jak na łajbie~~~~
do przodu ogranicza widocznosc dach jak podjezdzam na swiatła musze sie wczesniej zatrzymac by je widziec...na boki i do tyły..hmm wsumie nie potrzeba lusterek bocznych jak sie lekko obrocisz widac wszystko :) widocznosc dobra ... tylko nie widze bagaznika jak cofam bo nie mam spojlera i wyczucia jeszcze
no powiedzmy ze w 80 latach pojecie ergonomia nie wszyscy znali
moje autko to nawet grzeje w zime tylko za głosna dmuchawa i ma odgłos jak suszarka mojej starej..... brak stopniowania no i mało wydajna no słabo dmucha a regulacja tymi suwakami ehh.........ale za to wmiare szybko sie nagrzewa wymiennik ciepła i sie kabina zagrzeje zanim dojade na miejsce :)
no przestrzez tyłu powinno byc wiecej o wiele jak na tak długie auto chyba bagaznik zajmuje te miejsce bo duzyyy jest naprawde ...125p wymieka przy daćce
no wyciszenie silnika nawet niezłe ale odgłos przy wiekszych predkosciach nie jest tak dokuczliwy -nawet silniczek bziuczy przyjemnie- co odgłos tej przeklatej dmuchawy od ogrzewania
wsumie niec mi sie nie zepsuło oprocz urwania zaciskow plastikowych do tapiserki trzymajacych klamke wewnatzr drzwi jeszce bo autko jak nowe a ja nie długo nim jezdze nawet nie wiem ile pali wiec dam srednioa krajawą a te spalanie nizej to podam z głowy chyba bo nie miezyłem jeszce a trzeba wypełnic
jak na moje warunki to rewelacja za kwote 500 autko :niejezdzone , duze z przednim napedem na mcpersonach, miekkie zawieszenie spalanie w normie ...noo bez klimy ale zawsze mozna otworzyc okno....... jak widziałem inne dacie ,moze ze 2 widziałem tam gdzie mieszkam, to juz ruiną sa a te jezdzace sie sypia
jak wspomniałem plastikowe zaciski...a ale jeszcze zapiekł mi sie cylinderek od hamulca ale WD40 i wszystko gra...tylko plastiki trzeszcza czasem
narazie nic .. wszystko działa..zadnych powaznych usterek... ale jezdze dopiero miesiac wiec wszystko sie moze zdazyc

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 54KM 40kW [l/100km]

8,3