Ocena kierowcy - Cupra Leon II Hatchback

Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2023
Cupra Leon II Hatchback 2.0 TSI 190KM 140kW od 2022 - Oceń swoje auto
Inne : panel sterowania
Samochód dobry, solidny, jeździ dynamicznie, bez problemów przyspiesza. Minusy: -niestety wydech, który w samochodzie za 170tys. zł powinien.... No właśnie, powinien być, bo tu mamy tylko pojedynczą rurkę klasycznie skierowaną ku ziemi schowaną za atrapą wydechu.... Nie wspominając o tym, że ta pojedyncza rurka po prostu nie brzmi, wygląda to tragicznie, brzmi tak sobie, tutaj ogromna wtopa. -usterka znana w serwisach ASO Cupry - nie działający poprawnie panel sterowania nad kierowcą (mam na myśli to dotykowe ustrojstwo od wewnętrznych lampek, telefonu na infolinię oraz telefonu do serwisu - po prostu momentami nie działa, momentami samo z siebie dzwoni na infolinię/serwis, generalnie pierwsza wizyta w serwisie po odbiorze samochodu to na 80-90% będzie wymiana tego nieszczęsnego panelu) Na plus: -dynamika jazdy. Nie spodziewałem się po 4-cylindrowym 2.0 w podstawowej (bo tak to trzeba nazwać) wersji, że będzie jechał tak płynnie, dynamicznie i do tego po prostu "kulturalnie". Przyspiesza gdy trzeba, nie szarpie, po prostu bardzo dobry silnik. -komfort jazdy, który co prawda oceniam na 3/5, aczkolwiek jak na samochód usportowiony, tudzież aspirujący do miana samochodu sportowego, komfort jazdy i wygoda siedzeń są po prostu adekwatne. Po kilkugodzinnej jeździe niezależnie od samochodu plecy będą boleć, i trzeba będzie "rozprostować kości", aczkolwiek po kilku takich trasach 400km mogę spokojnie powiedzieć, że jest to samochód nadający się do podróży. Ogólnie nie powiedziałbym, że jest to samochód warty swojej ceny (katalogowo przy solidnym, aczkolwiek nie topowym wyposażeniu - brak chociażby elektrycznego sterowania fotelem kierowcy, foteli kubełkowych, czy też najbogatszego pakietu asystentów kierowcy - w momencie kupna przeze mnie kosztował 174tys. zł), i opinii tej nie zmieni fakt, że silnik sprawuje się bardzo dobrze, skrzynia DSG pomimo bycia skrzynią automatyczną nie zamula za mocno (przy nagłym przyspieszeniu nadal pojawia się opóźnienie przy redukcji i dodaniu mocy, aczkolwiek jest to opóźnienie akceptowalne i do "ogarnięcia").
solidnie się sprawuje, nie szarpie, jedzie dynamicznie
nie przeszkadza przy dynamiczniej jeździe
adekwatna, fotele wygodne na tyle, że nie łamie kierowcy po przejechaniu 400km, aczkolwiek mimo to kości będzie trzeba rozprostować przy dłuższych podróżach
Samochód to hatchback, więc nie należy oczekiwać niewiadomo czego. Niemniej jednak sprawdziłem i da się nim przewieźć 5 dorosłych osób, może nie w jakimś dużym komforcie, ale na odcinku powiedzmy do 50km da radę. (warto tu wspomnieć, że przy dłuższych podróżach na spokojnie przewieziemy 3 osoby dorosłe, 4 jeśli nie mamy dużego bagażu)
tragedia, słychać wszystko, i to zdecydowanie za głośno... Szczególnie jeśli chodzi o dźwięk opon, powietrza (przy jeździe po obwodnicach/autostradach) oraz syczenie turbiny, które w pewnym momencie staje się wręcz irytujące
Spalanie wysokie, no ale silnik 2.0 190KM, więc nie można oczekiwać po nim niskiego spalania. Poza tym generalnie drogi serwis, w moim ASO tuż po kupnie samochodu roboczogodzina kosztowała 800zł. Nigdy takiej ceny nie zapłaciłem, ani też się do niej nie zbliżyłem, nie mniej jednak jak usłyszałem przez telefon taką stawkę za godzinę lekko się przeraziłem.
Wykonany "solidnie" jak na dzisiejsze czasy, po roku użytkowania miałem tylko 2 usterki - wymiana panelu sterowania oraz wyjęcie kamyka z hamulca, także nie mogę tutaj ocenić niżej niż 3/5. Niemniej jednak nie mogę też ocenić wyżej, ze względu na występowanie jakichkolwiek usterek w samochodzie do jednego roku (mam tu na mysli dzwonienie na serwis/infolinie samoistnie przez samochód tuż po odpaleniu)
Panel sterowania.
brak