Ocena kierowcy - Cupra Formentor Crossover

Rok produkcji 2021
Cupra Formentor Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ elektryczny
Po trzech latach sprzedaję bez żalu. Moja najgorsza motoryzacyjna wtopa.
Paliwożerność wgniata w fotel, średnia 10L/100km przy olbrzymich trudnościach, żeby wkręcić go powyżej 2500rpm z powodu fatalnej skrzyni biegów. Do tego bierze olej, co 8-10k trzeba dolać 0,5-1L. Ruszanie spod świateł na zimnym silniku to paskudne falowanie, drżenie i kangurzenie. Dwie gwiazdki tylko dlatego, że nigdy się nie rozkraczył. Tryb dwucylindrowy? Drży cała kabina :)
Skrzynia manualna. Biegi są zdecydowanie za długie co uniemożliwia dynamiczą jazdę! Zmusza to do ciągłej jazdy pomiedzy 1500-2000rpm, po prostu muł.
Zawieszenie bardzo dobre, jędrne i daje pewność w zakrętach. Układ kierowniczy niezbyt ostry.
Jeździ teraz tego tyle, że na parkingu pomyliłem wozy, więc musi się podobać.
Do tyłu - lipa.
Po trzech latach spędzonych w formentorze nie mam zamiaru nigdy więcej kupić jakiegolwiek samochodu, który wszystko upchał w tabletach. Jest to mega niewygodne i cholernie niebezpieczne, powinno zostać zabronione na poziomie unijnym! Ileż ja kilometrów przejechałem wcale nie patrząc na drogę walcząc o ustawienie nawiewów...
Termostat nigdy nie działał jak należy.
Rodzina powiększyła się już do 2+2 i jest ciasno i klaustrofobicznie. Ciemna podsufitka, czarne fotele, czarna deska rozdzielcza, małe okienka w tylnej części auta, czasami czuję się jakbym nie miał czym oddychać. To jest auto dłuższe od Golfa o 20cm, ale nie oferujące ani trochę dodatkowego miejsca dla pasażerów.
Tutaj naprawdę ok, nawet przy prędkościach autostradowych.
Nie musiałem wiele dokładać, ale serwis na pewno droższy od skody.
Ładnie wyglądający, ale drogi bubel. Po trzech latach wiele elementów skrzypi i klekocze. Wszechobecny plastik słabej jakości, kiepski silnik, kiepska skrzynia, choinka błędów dotyczących czujników 360 co piąte uruchomienie. To jest Seat w przebraniu, niech nikt się nie da oszukać.
W serwisie byłem z klekoczącą tylną szybą, falującym silnikiem, wieszającym się systemem - reakcji brak, trzy lata zbywania klienta.
Poważnych usterek brak, ale branie oleju w nowym aucie to przesada.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

12,0