Ocena kierowcy - Cupra Formentor Crossover

Cinus, 3 lata temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Cupra Formentor Crossover 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Silnik : jeśli nie jeździsz wyczynowo, to daruj sobie VZ. 150/190 jest OK!
Układ elektryczny : infotainment...
Auto bardzo fajnie się prezentuje i dobrze jedzie, silnik jest wystarczający a spalanie zadowalające. Niestety, efekt całości psuje elektronika. Nie wiedzieć czemu w polsce nie jest udostępniany bezprzewodowy android auto ani carplay mimo że to samo auto, z tym samym softwarem np. w UK już ma te funkcje - ot, ktoś sobie tak postanowił i tyle. System infotainment jest niestety bardzo słaby - działa powoli, a aktualizacje, które z założenia powinny być automatyczne... cóż, nie są. Z najnowszą walczą nawet pracownicy serwisu...
Jedzie się przyjemnie, nie czuć braku mocy, auto jest żwawe. Mi na dojazdy do pracy 310km nie było potrzebne, choć pewnie zastanowiłym się nad 190km 4x4 gdyby był dostępny w momencie kiedy ja swojego kupowałęm.
Skrzynia ta sama co w golfie R, więc nie ma na co narzekać. Zestrojenie trochę słabe ale to cała grupa vw, na eko za szybko zmienia biegi, trzeba się przyzwyczaić do delikatnej jazdy w trybie sportowym.
Bez zastrzeżeń, ja nie widzę żadnych problemów.
Na ten moment wszystko ok, jakby ktoś chciał kolor matowy to polecam poczytać opinie co do jego utrzymania.
Widoczność bardzo dobra, czuję się jak w suvie, całą maskę widać :) Ma się wrażenie jazdy znacznie wyżej niż jest się w rzeczywistości.
Bagażnik jest nieco mały, no ale cóż. Schowki ok, choć przesuwany podłokietnik mógłby być bardziej przemyślany.
Dziwi mnie trochę fakt, że w aucie nie da się ustawić prostej, automatycznej klimy. Owszem, niby tak jest, ale ręcznie dobieramy sobie prędkosć nawiewu. Taki mix klimy manualnej i automatycznej. Ogrzewa się szybko, jest też milion opcji różnych dziwnych programów nawiewów(np. ogrzewanie rąk, chłodzenie nóg) z których pewnie bym korzystał, gdyby infotainment lepiej chodził.
Tu nie ma żadnych problemów, nawet wysoka osoba będzie jechać komfortowo.
Generalnie bardzo ok, choć zasmucili mnie tym, że nie montują fabrycznie maty wygłuszającej pod maską. Trzeba sobie dokupić w aso za 130 zł... niby nie majątek, no ale... Lusterka przy prędkości autostradowej słychać całkiem głośno, ale z tym akurat wiele się nie da zrobić.
na ten moment tylko wymiany oleju, więc jest ok.
W tej cenie i z tym wyposażeniem mogłem dostać xceeda albo octavię. Xceed przegrał wyglądem i spalaniem, octavia jest niższa i jakoś tak biedniej wygląda w środku. Generalnie ciężko znaleźć coś lepszego w tej cenie.
infotainment...
na ten moment, tfu tfu, wsio ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

7,7