Ocena kierowcy - Cupra Formentor Crossover Facelifting

Mario, 3 dni temu
Silnik 1.5 eTSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2024
Cupra Formentor Crossover Facelifting 1.5 eTSI 150KM 110kW od 2024 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Przeniesienie napędu
Układ hamulcowy : Zmienić klocki na lepsze i będzie gitara
Jest poprawny, dobrze się prowadzi, świetnie wygląda w środku jak i na zewnątrz, silnik wystarczający, spokojnie wyprzedzisz, setkę robię w 8,2 sekundy więc bardzo dobry wynik. Miałem wcześniej MB diesela 2.2 170km i muszę przyznać że forek podobnie się odpycha, oczywiście powyżej 160km/h zaczyna trochę brakować momentu ale nie ma tragedii. Brałbym jeszcze raz.
1.5 - mega udana jednostka. Piękna kultura pracy, niskie spalanie przy delikatny traktowaniu.
Fantastyczna, żadnych szarpnięć i przeciągania, bardzo szybkie zmiany biegów trybie sport.
Prowadzi się jak po szynach, mam zawieszenie DCC, potrafi dobrze usztywnić, a jak trzeba to jest komfortowo i czuć że płynie.
Brak uwag
Jest ok
Wszystko pod palcami, ekran śmiga płynnie, jest ok.
Chłodzenie bardzo dobre, bardzo dużo trybów klimatyzacji. Ogrzewania jeszcze nie testowałem
Jest dobrze
Tu muszę niestety zdjąć jedną gwiazdkę. Wygluszenie przednich nadkoli powinno być mocniejsze. Opony 245/40 r19 potrafią hałasować, dlatego uważam że cupra powinna zrobić akcję serwisową i wygluszyć. Nie jest to mega uciążliwe ale .... dlaczego konkurencja ma mieć ciszej, no ok, mają trochę mniejsze ogumienie w standardzie
Przyzwoicie
Jestem zadowolony
Za wcześnie, jedynie co zrobiłem to wymieniłem klocki hamulcowe na lepsze, fabryczne miały dziwny efekt szurania i miałem wrażenie że już się kończą, czasem słabo łapały. Po zmianie hamowanie bajka, reakcja super.
Za wcześnie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 eTSI 150KM 110kW [l/100km]