Szukaj

Ocena kierowcy - Citroen Xsara II Kombi

Tom, 12 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 109KM 80kW
Rok produkcji 2001
Przebieg: 210 tys. km
Okres użytkowania: 1 rok
Citroen Xsara II Kombi 1.6 i 16V 109KM 80kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
3,38
17% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
3,0
Całokształt
Auto mało pali, przy tym ma dobre osiągi, duże, pakowne (kombi) ładnie się prezentuje, ale jest dość awaryjne. Przeważnie to pierdoły ale jak się zliczy i doda każde 10zł to wychodzi niezła sumka. Kupiłem bo trofiła się okazja, ale nie był to dobry wybór. W tej cenie polecam Megane. TANDETNE PLASTIKI - wszystki stuka puka trzeszczy
Wrażenia
4,0
Silnik
Silniczek ma moc, z tym że dopiero od około 4000 obr/min, ale jedzie jak szalony. Przy tym wszystkim jest oszczędny i mało pali. Jest prosty w budowie i łatwo przy nim coś zrobić. Ma pewną wade, od momentu jak go kupiłem lekko falowały obroty i tak ma do tej pory, ale to nie wpływa na jazdę.
3,0
Skrzynia biegów
Szkrzynię możnaby zastosować lepszą, czasem coś zgrzytnie, czasem bieg nie chce wejść, i posiada jakieś dziwne przełożenia, po trasie 100km/godz i ma 3000 obr/min, to trochę sporo:)
3,0
Układ jezdny
bez zastrzeżeń
Komfort
4,0
Widoczność
do przodu i na boki luksusowo. Gorzej tył, mało co widać i ciężko wyczuć centymetry, ale są spore lusterka a to w porównaniu do renault duży plus.
4,0
Ergonomia
ogólnie ok, z tym, że mało praktyczne sterowanie szybami na sierodkowym panelu i brak podświetlenia panelu podgrzewanymi fatelami.
3,0
Wentylacja i ogrzewanie
Przeciętnie, ponieważ wszystko ratuje klimatyzacja, gdyby nie ona to jak jest ciepło to w aucie nie da się wysiedzieć a jak pada to nic nie widać przez zaparowane szyby.
4,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Z przodu ok, z tyłu mało miejsca na nogi, przynajmniej w porównaniu do Astry, Megane czy Golfa.
3,0
Wyciszenie
Ogólnie lepiej niż w astrze z 1991 roku ale szału nie ma. Silnik jak bardzo słychać, obijające się kamyki, wodę, czy śniego progi to już wogóle. I głośny wentylator.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Ekonomiczność to jedna z zalet tego auta. Przynajmiej jeśli chodzi o spalanie. Po mieście gdzieś około 8.5 l/100km. Co do ceny części, to napewno nie tak łatwo je dostać i nie są zbyt tanie. A posiadając takie auto napewno często będziemy ich szukać. Opony 195/55/r15 - rozmiar jest taki że opony w tym rozmiarze są bardzo drogie sporo droższe niż gdyby były ciut większe np.: 195/65/r15 ale takie się nie mieszczą :P
3,0
Stosunek jakość/cena
cena przeważsza jakość
Niezawodność
2,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Auto dość awaryjne, ale głównie jakieś pierdoły, w każdym razie jeszcze nigdy nie stanął. Non stop żarówki, siłownik klapy, złamana przy otwieraniu klapka schowka, pękają przewody przy klapie, drzwiach, termostat, rezystor wetylatora chłodnicy, czujnik temperatury, wycieki oleju
3,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Cały czas falują lekko obroty, wymieniony rozrząd, filtry, przepustnica, wtryskiwacze paliwa, prawie wszystkie czujniki obie sondy lambda i nadal to samo :( Skrzypiące tylne zawieszenie - legendarna belka Od czasu do czasu zapala się kontrolka silnika - błąd to zestarzenie katalizatora. Przegniła chłodnica klimatyzacji w mijscu gdzie jest wentylator (nowa Hella - ok 900zł) Pomimo ocynku, pojawia rdza, najgorzej jest od spodu, szczedólnie tył przy podłużnicach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 109KM 80kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,2
Minimalne średnie zużycie paliwa
6,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,2
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,8
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Citroen Xsara II Kombi