Ocena kierowcy - Citroen Xsara I Hatchback

adaskos, 17 lat temu
Silnik 1.4 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1999
Citroen Xsara I Hatchback 1.4 i 75KM 55kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Brak ognisk korozyjnych. Zdecydowanie bije na glowę auta niemieckie.
Silnik : te drobne usterki opisane powyżej
Gdyby nie te "drobiazgi" to samochód byłby idealny
Samochód przestronny, tani w zakupie. Jednak awaryjność jego jest na wysokim poziomie - chodzi tu o drobiazgi, ale drobiazgi są często kosztowne.
Trzeba przyznać, że jest dosyć elastyczna (jak na moc silnika), chodzi lekko, nieraz jest problem z wstecznym
Przeciętność wynika z naszych dróg. To zawieszenie jest dobre "miękkie", ale niestety szybko się wybija.
Dla mnie jedyną wadą jest słupek między prednią szybą a drzwiami. Nie widać pojazdów, które wyjeżdżają z lewej strony. Do tyłu i tak cofam na lusterka.
to uważam, że jest poniżej krytyki. Wentylator działa tylko po uruchomieniu silnika. Samochód zaparowuje (pomimo wyciągnięcia filtra). Ogrzewanie natomiast jest dosyć skuteczne.
Według mnie przestrzeń w xsarze jest bardzo duży, ostatnio jechałem astrą i stwierdziłem, że w xsarze można się "ganiać". Miejsca jest naprawdę dużo. Z tyłu nie wiem, ponieważ tam siedzą moje dzieci, a one mają jeszcze krótkie nogi. :-)
Przweciętne, żadnej rewelacji
ie paliwa przy tym silniku nie jest ani dobre ani złe, przeciętne. Naprawy już trochę gorzej ponieważ nie każdy mecvhanik podejmuje się naprawiać cytrynę. Koszt części nie należy do niskich. Dostępność używek (w porównaniu z innymi markami) bardzo mała.
Cena zakupu naprawdę niska. Jeżeli chodzi o eksloatację to zdecydowanie wypada gorzej.
No właśnie drobiazgi.... Oprócz materiałów eksploatacyjnych wymieniłem: - cewkę zapłonową, - przdewód paliwowy od zbiornika do silnika, - silniczek krokowy, - czujnik temperatury - wentylator układu chłodzenia - końcówki stabilizatora itd. itp.
Z poważnych usterek to "na razie" wymieniłem sprzęgło. Teraz czeka mnie wymiana: - tłumika tylniego (i może środkowego) - chłodnicy (na razie nie mogę zlokalizować wycieku)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 75KM 55kW [l/100km]

7,9