Ocena kierowcy - Citroen XM I Hatchback

Jacek labodki@tlen.pl, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 122KM 90kW
Rok produkcji 1991
Citroen XM I Hatchback 2.0 i 122KM 90kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Jeden z najlepszych samochodów jakie miałem a na pewno najwygodniejszy.Przednie zawieszenie nie wytrzymuje krajowych dróg(szybko się wyrabiają przegóby).Brak wykwalifikowanej obsługi do naprawy tych aut, poza paroma osobami(zapaleńcami) którę spotkałem w przeciągu 5lat to nikt na nich sie nie zna nawet osoby z serwisów Citroena a mechanicy z małych warsztatów to wolą XMy obchodzić z daleka-jeżeli ktoś się trochę zna na mechanice to wszystkie drobne usterki lepiej niech naprawia sam.
Przez 5lat nie miałem żadnych problemów z silnikiem, duża elasytyczność,bardzo cicha praca nawet przy większych obrotach.Po remoncie silnika to juz nie to samo co fabryka-zrobił się głośny i usterkowy
Biegi wchodziły bezproblemowo.
Najlepsza rzecz w tym samochodzie,miałem już kilka wozów różnych marek i żaden nie dorównuje zawieszeniu hydropneumatycznemu.Jedyny minus to często siadające końcówki drążków stabilizujących z przodu.
Bardzo dobra -trzeba sie trochę przyzwyczaić do dużych gabarytów auta.
Nie mam nic do zarzucenia poza tym ze jest trochę fikaśnie ale jednym to się podoba a innym nie.
Bardzo dobre, szybko się nagrzewa-w zimę po przejechaniu 1km przednia szyba i boczne były już czyste.
Druga najlepsza rzecz w tym samochodzie. Pomimo że mam wysoką żonę to w trakcie jazdy podczas długiej podruży przechodziła sobie z przedniego siedenia na tylne bez żadnego problemu by pogrzebać w torbach :) - proszę to wykonać w innych samochodach osobowych-nierealne!
Bardzo dobre nawet przy dużych prędkościach.
Jak na 2litry pojemności bardzo dobra.Na gazie:trasa-9l/100km, miasto-12l/100km
Za niską cenę ma się komfortowe auto ale z wszelkimi naprawami to problem a serwisy są bardzo drogie.
Częste drobne usterki z elektryką szyb i zamków szczególnie zimą, pękające rurki gumowe(ze starości) wszystkie drobiazgi można zrobić samemu.
Przez 5lat użytkowania i przejechaniu 90tyś.km nigdy nie miałem poważnej usterki silnika ani tym bardziej hydrauliki.Po remoncie silnika (brał już dużo oleju) samochód sprzedałem bo to juz nie było to samo. Brak mechaników znających się naprawdę dobrze na tych samochodach.
Citroen XM I Hatchback