Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Silnik 1.9 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1997
Citroen Xantia I Liftback 1.9 TD 90KM 66kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Układ elektryczny : wieczne problemy ze wszystkim co korzysta z akumulatora
Kupiłem ten samochód po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii na jego temat. Teraz muszę stwierdzić, że ludzie którzy wychwalają Xantię albo przesiedli się z maluchów, albo nigdy nie jeździli innym samochodem. Silnik nie nadaje się do tego samochodu! Tragiczna dynamika, a przy mocniejszym wciśnięciu pedału spalanie jak w benzynie. Francuskie wynalazki uniemożliwiają wykonanie samodzielnych napraw, żeby np wymienić świece żarowe trzeba rozkręcić pół silnika. Ja się poddałem.
Może przebieg zrobił swoje, ale auto praktycznie nie jeździło. 90KM przy silniku starej generacji do tak ciężkiego samochodu to totalne nieporozumienie! Jak włączyłem klime to ledwo mogłem ruszyć...
Bez zastrzeżeń.
Spodziewałem się czegoś lepszego. Nie ma specjalnej różnicy w stosunku do "resorówek", a kłopot nieporównywalnie większy.
Wszystko ok.
Nie wiem dlaczego ludzie się tym zachwycają. Zero schowków, toporne przyciski i suwaki, otwieranie bagażnika przez wciśnięcie przycisku na klapie. Jedyna fajna rzecz to otwierana zaślepka na radio.
Ciężko ustawić stałą temperaturę. Najpierw bucha gorącem, później zimnem, tak w kółko.
Duży, przestronny samochód.
Cichutko, nie słychać ani silnika, ani szumu wiatru.
Części droższe niż do niemców, zużycie paliwa przy takiej marnej dynamice to katastrofa! (tym bardziej że przesiadłem się z VW TDI)
Kupiłem tanio, tak samo tanio sprzedałem. Nigdy więcej francuza!
Wieczne problemy z elektryką, wciąż zaśniedziałe styki i co za tym idzie: niedziałające halogeny, szyby el, suwaki ogrzewania, centralny zamek, kontrolki na desce rozdzielczej, itd.....
Bez większych awarii.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 90KM 66kW [l/100km]