Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

Krzysztof-Świecie, 18 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 1997
Citroen Xantia I Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Nigdy nie kupiłbym Xsantii - gdyby nie to, że znajomy nieźle zjechał z ceną. Bałem się kosztownych napraw zawieszenia- niepotrzebnie!!! Jezdze nią 3 lata i praktycznie tylko tankuję, to naprawdę świetne auto.
Jeżeli chodzi o moc to nieźle się odpycha. I tak nie ma gdzie u nas poszaleć. Silnik jest naprawdę elastyczny i bezawaryjny.
wporzo, manual,
Na razie OK! Pochłania wszystkie nierówności. Na zakrętach leży jak szmata!!! Wymieniałem tylko przednie kule - koszt niewielki, ale lepiej to zrobić, bo zawieszenie usztywnia sie i przy prędkości pow. 100 km/h na dużych nierównościach można polecieć w kosmos!!!
Bez zastrzeżeń, mogła by mieć halogeny.
Bez szału.
szyby nie parują, nie zamarzają-wnętrze szybko się nagrzewa nawet w największe mrozy, nie mam klimy
Miejsca dosyć dla 5 dorosłych osób. W wakacje zrobiłem 4,5 tys. km w 5 osób i było ok! Pojemny bagażnik - po rozłożeniu siedzeń-gigantyczny - wcisnąłem 3 -drzwiową komodę!!!
Przy 200 km/h na autostradzie w Niemczech- pasażerowie smacznie spali hehe...
Na 1 zbiorniku paliwa (65L) zrobiłem ponad 1110 km. Co prawda na autostradzie - ale na polskim paliwie!!! Całe Niemcy bez tankowania po darmowych autostradach hehe... Świecko-Strasburg i jeszcze zostało!!! Nigdy nie wciągneła więcej niż 9L-a to nie małe auto.
Auto tej klasy w tej cenie- darmocha!
nie będę się czepiał jakiejś dziury w tłumiku :), acha - spadła kiedyś jakaś gumowa rurka od płynu do zawieszenia i kapał, ale sam ją wcisnąłem na miejsce i było ok!!!
brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 110KM 81kW [l/100km]