Ocena kierowcy - Citroen Xantia I Liftback

warszawiak, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Citroen Xantia I Liftback 1.6 i 88KM 65kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Duży, wygodny, dobrze wykończony i wyposażony samochód za rozsądną cenę. Za podobne pieniądze może na kupić passata albo vectre - ale w porównaniu z cytryną tamte samochodu to po prostu szrot :P
Trochę za słaby do tego samochodu, ale nie mam sportowych ambicji więc nie jest to duży problem :) Jest dość cichy - co mnie zdziwiło przy tej masie samochodu i tej pojemności silnika.
Jest dobrze.
Świetnie się prowadzi i jest BARDZO komfortowe. Bez porównania z passatem czy vectrą :]
Do tyłu jest przeciętnie.
Wszystko na swoim miejscu - oprócz klaksonu ale idzie się przyzwyczaić.
Doskonała.
Też świetnie, a mam 189cm wzrostu :) Z tyłu też masa miejsca - mniej więcej jak w oplu omedze. Plusem jest też spory i ustawny bagażnik (brak amortyzatorów - nadkola nie wchodzą do środka :)).
Bardzo dobre.
To jest właściwie jedyna poważna wada :( 10l. przy tej mocy to wynik bardzo słaby. Chociaż z drugiej strony primera mojego brata pali też około 10 litrów...
TAKI SAMOCHÓD za taką maleńką cene :)
Na razie zupełnie nic. Jedynie przez jakiś czas palił ponad standard ale pan w serwisie powiedział żeby nalać porządnej benzyny wpierw - wtedy będziemy kombinować dalej jeśli nie wróci do normy. Więc zamiast na stacje przy hipermarkecie pojechałem na BP i wszystko jest ok :)
Nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 88KM 65kW [l/100km]