Ocena kierowcy - Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso

Ireneo59, 7 lat temu
Silnik 1.6 16v THP 156KM 115kW
Rok produkcji 2014
Citroen Grand C4 Picasso II Grand Picasso 1.6 16v THP 156KM 115kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Bardzo dobra widoczność, dużo miejsca , fajne schowki, znakomita zwrotność. Niestety wysokie zużycie paliwa przy prędkościach pow.120 km/h i silnik 156KM trochę słaby do takich gabarytów. Producent nie uznaje odpowiedzialności za wady ukryte ujawnione po upływie gwarancji- proponują ubezpieczyć się ona wypadek zakupu bubla. Więcej żadnego Citroena za obsługę pogwarancyjną.
Karoseria : po 2,5 roku popękał samoistnie tylny spoiler, Citroen nie uznaje swojej winy, wymiana całej klapy kosztuje +/-6.000
Inne : oprogramowanie- serwis nie radzi sobie z czujnikami zbliżeniowymi w trybie cruise control
Inne : nawigacja - totalna klapa, aktualizacja raz na dwa lata a koszt z sufitu
Gdyby nie popękanie spoilera pół roku po upływie gwarancji dałbym notę wyższą. Jednak od auta kupionego za ponad 100.000 PLN oczekiwałem lepszej jakości a od producenta odpowiedzialności a uzyskałem odpowiedż , że powinienem wykupić przedłużoną gwarancję na bubel za 100.000.
Trochę za mało mocy (156 KM) do takich gabarytów
Miałem bardziej elastyczne
Bardzo dobrze się prowadzi, miękki, znakomita skrętność.
Widoczność super , jak w akwarium, czujniki i kamera cofania OK.
Bardzo wygodnie się prowadzi, fotele komfortowe , długie trasy nie męczą
Bardzo dobrze, nawiewy na tył też się sprawdzają.
Bardzo dużo miejsca m nie licząc fotelików w bagażniku
Dla tej klasy jest OK , powyżej średniej
Bardzo ekonomiczny to nie jest, spalanie wyższe od deklarowanego, szczególnie przy jeżdzie na autostradzie pow.120 km/h , a zakupiłem głównie w tym celu. Nawigacja - porażka, rzadkie aktualizacje (co 2 lata) koszt ok.600 PLN, paranoja. Części drogie - przedni zderzak, reflektor, halogen (sarna) - 11.000 z wymianą. Wymiana tylnej klapy - popękał spoiler, poza gwarancją i AC , +/- 6.000.
Jeśli nie patrzeć na nieuznawanie przez Citroena odpowiedzialności za wady ukryte , to jest OK.
Problemy z ustawieniem czujników zbliżeniowych w trybie cruise control, popękanie spoilera
Nie wystąpiły :) , ale nie wiem co mi jeszcze popęka w karoserii w najbliższym czasie, poza spoilerem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16v THP 156KM 115kW [l/100km]

8,6