Ocena kierowcy - Citroen Evasion II

Silnik 2.1 TD 109KM 80kW
Rok produkcji 1997
Okres użytkowania: 5 lat
Citroen Evasion II 2.1 TD 109KM 80kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Wszechstronność, pojemność, wygoda, klimatyzacja, zakamarki do schowania narzędzi itp.
Zawieszenie : Wahacze mogłoby być bardziej odporne - ale ilosć dziur w Polsce też przekracza normy.
Zdecydowanie auto niedocenione. Trudno znaleźć lepsze auto tak uniwersalne, wygodne, oszczędne i o tylu możliwościach. W ciągu kilkunastu sekund po wyrzuceniu foteli mamy 3m3 pojemności na bagaż. Zbiornik paliwa niby 80ltr ale faktycznie mieści 95 ltr. Na zbiorniku można przejechać powyżej 1400km Zaletą jest także to że nie jest popularne zatem omijane przez złodziei. Jest sporo użytecznych gadżetów typu klapka zasłaniająca panel radia, szybko demontowane fotele, obrotowe fotele z przodu... Kiedy pomyślałem o zmianie auta to w cenie do 14 tys zł nic lepszego nie znalazłem. Kto wie, czy nie zostanie u mnie do końca swoich dni.
Bez problemów na 5 można jechać od 50km/h. Jak trzeba nadepnąć, też nieźle idzie na wyższych obrotach.
Drążek bardzo dobrze umieszczony. Zero problemów z biegami.
Auto wręcz płynie.
Duże okna i lusterka dają bardzo dobrą widoczność.
Nic do zarzucenia.
Żadnych problemów zimą przy mrozach i latem przy upałach. Automatyczna klima działa świetnie.
Dużo miejsca i bardzo wygodnie.
Bardzo dobrze wyciszony.
Porównując inne auta Evasion przy dużej kubaturze ma podobne wyniki jak o wiele mniejsze auta. Przy spokojnej jeździe zrobiłem ponad 1450 km na zbiorniku. Niezły wynik.
Ceny używanych w bardzo przyzwoitej cenie.
Nie ma większych problemów. Klocki , płyny i od czasu do czasu wahacze- polskie wyboiste drogi.
Nie ma większych problemów. Moje auto ma 13 lat i ani rdzy ani żadnych większych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.1 TD 109KM 80kW [l/100km]

7,3